ZSS Dąbrowa Górnicza: wyśmienite starty dąbrowskich pływaków w mistrzostwach Polski

PAS, mat. prasowe
Oliwia Wiśniewska z trenerką Ewą Hofman
Oliwia Wiśniewska z trenerką Ewą Hofman mat. ZSS
ZSS Dąbrowa Górnicza. W olsztyńskiej pływalni AQUASFERA odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. W imprezie sportowej uczestniczyło ponad 630 zawodników z całej Polski, a jednymi najlepszych zawodników okazali sie uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej, oraz reprezentanci klubu CSIR MOS Dąbrowa Górnicza Oliwia Wiśniewska oraz Kamil Sacha.

Oliwia podczas trwania Mistrzostw Polski zdobyła cztery medale! Dwa medale złote (na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz na dystansie 400 metrów stylem dowolnym) oraz dwa medale srebrne (na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym oraz na dystansie 800 metrów stylem dowolnym). Natomiast Kamil wywalczył srebrny medal na dystansie 400 metrów stylem zmiennym, oraz zajmował piąte miejsca w finałach na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz 1500 metrów stylem dowolnym.

Dzięki uzyskaniu wspaniałych rezultatów Oliwia Wiśniewska, podopieczna trenerki Ewy Hofman, została powołana do reprezentacji kraju i będzie reprezentowała Polskę podczas wielomeczu pływackiego w Portugalii, w dniach 28-29.03.2015. Podczas Mistrzostw Polski również inni zawodnicy z naszego miasta uzyskali znakomite wyniki. Zuzanna Gazda dwukrotnie awansowała do finałów na dystansie 200 oraz 400 metrów stylem dowolnym, Jakub Maj wystąpił w finale na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, natomiast żeńska sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym w składzie: Nicol Kabańska, Zuzanna Gazda, Julia Skórka, Oliwia Wiśniewska zajęła ósme miejsce w wyścigu finałowym. Pozostałymi zawodnikami, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski, poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe byli: Roman Wołoszyn, Filip Muc, Klaudiusz Pawula, Krystian Napierała, Dominik Karpiel Maja Skórka. Trenerem wszystkich zawodników jest Ewa Hofman.

W tym samym czasie na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których również uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej, oraz reprezentanci klubu CSIR MOS Dąbrowa Górnicza. Najlepiej zaprezentowali się: Kamila Jeżowska, która zajęła siódme miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym oraz awansowała do finałów na dystansach 100 i 200 metrów stylem zmiennym oraz 50 i 100 metrów stylem grzbietowym, Jakub Walczysko, który zajął ósme miejsce na dystansie 400 metrów stylem zmiennym oraz awansował do finałów na dystansie 100 i 200 metrów stylem zmiennym.

Męska sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym w składzie: Jakub Walczysko, Jakub Staniszewski, Kacper Borkowski, Dominik Chwastek zajęła ósme miejsce w wyścigu finałowym, sztafeta męska 4x200 metrów stylem dowolnym w składzie: Daniel Trzęsiec, Jakub Staniszewski, Kacper Borkowski, Dominik Chwastek zajęła siódme miejsce. W wyścigach finałowych wystąpili również Kacper Borkowski( 50,100,200 metrów stylem motylkowym) oraz Jakub Staniszewski (200 metrów stylem dowolnym). Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenera Grzegorza Hofmana