Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Związkowcy chcą rozmawiać, Hindusi nie mogą

WOJCIECH W. WACŁAWEK
Lakshmi N. Mittal pochwalił PHS za ostatnie zyski na sprzedaży.
Lakshmi N. Mittal pochwalił PHS za ostatnie zyski na sprzedaży.
Organizacje związkowe działające w Polskich Hutach Stali (PHS) domagają się niezwłocznego rozpoczęcia negocjacji z przedstawicielami LNM Group na temat pakietu socjalnego dla załogi prywatyzowanego koncernu stalowego.

Organizacje związkowe działające w Polskich Hutach Stali (PHS) domagają się niezwłocznego rozpoczęcia negocjacji z przedstawicielami LNM Group na temat pakietu socjalnego dla załogi prywatyzowanego koncernu stalowego. Szefowie hinduskiej firmy twierdzą, że na rozmowy z związkami zawodowymi muszą uzyskać zgodę ministerstwa Skarbu Państwa.

- Przystępując do negocjacji w sprawie prywatyzacji PHS, podpisaliśmy klauzulę o zachowaniu poufności, która zabraniała nam m.in. kontaktowania się ze związkami zawodowymi i wierzycielami PHS. My bardzo poważnie traktujemy swoje zobowiązania, dlatego wszelkie negocjacje będą możliwe dopiero po uzyskaniu zgody strony rządowej - mówi Aditya Mittal, 24-letni wiceprezes LNM Group, syn prezesa i głównego udziałowca Lakshmi N. Mittala.

- Uważamy, iż negocjacje dotyczące pakietu socjalnego dla pracowników PHS winny przebiegać równolegle z rozmowami ministerstwa Skarbu Państwa, dotycząc tym samym wszystkich zobowiązań przyszłego inwestora - apelują działacze związkowi w liście do Piotra Czyżewskiego, ministra Skarbu Państwa. - Tylko taki przebieg rozmów może gwarantować prawidłowe prowadzenie procesu prywatyzacji, w której za najważniejsze uznajemy uzyskanie odpowiednich i uznanych przez nas za wiarygodne gwarancji, dotyczących istnienia i dalszego rozwoju poszczególnych hut.

LNM Group, a dokładniej zależny od niej LNM Holdings, ma do 22 sierpnia wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji PHS. W piątek zakończył on kompleksowe badanie finansowe PHS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego wyników - podkreślał Lakshmi N. Mittal na spotkaniu w sali urzędu wojewódzkiego. - W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zarząd PHS znacznie poprawił wyniki spółki. Niestety, nadal ma ona problemy z płynnością finansową, a jej zadłużenie rośnie. Są jednak spore szanse, że stanie się ona jeszcze "perłą" środkowoeuropejskiego hutnictwa.

Szefowie LNM Group podkreślali, że przeprowadzili udaną restrukturyzację ponad dziesięciu firm hutniczych na całym świecie i zawsze wypełniają podjęte zobowiązania. Starali się rozwiać obawy związkowców, że polski koncern może podzielić los Irisch Steel.

- To była niewielka spółka zatrudniająca 400 osób i mająca 350 tys. ton rocznej produkcji, czyli mniejsza od wielu spółek wydzielonych z PHS, których jest 133 - wyjaśniał Lakshmi N. Mittal. - Trudno mieć do nas pretensje, że nie znalazła ona inwestora.

W tym roku grupa, której filarami są LNM Holdings oraz Ispat International, ma osiągnąć 12 mld dolarów obrotu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto