Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ambasador Republiki Indii Monika Kapil Moht w Dąbrowie Górniczej

mat.prasowe/Grzegorz Kuśpiel/IPCC Oddział Śląsk i Zagłębie
Pani Ambasador Republiki Indii Monika Kapil Mohta, sprawując swój urząd zaledwie od dwóch tygodni, zawitała z wizytą do Krakowa i Dąbrowy Górniczej.

Decyzję o tym wyjeździe podjęła w dniu 12 lipca 2011 r. w Warszawie po pierwszym spotkaniu z przewodniczącymi oddziałów IPCC (Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury) - Umeshem Nautiyalem (Oddział Kraków), Grzegorzem Kuśpielem (Oddział Śląsk i Zagłębie) i Januszem Krzyżowskim (Oddział Warszawa).

Po spotkaniu w Krakowie w dniu 21 lipca z przedstawicielami IPCC Kraków i Hindusami mieszkającymi i pracującymi w Polsce, przyjęła zaproszenie IPCC Oddziału Śląsk i Zagłębie, i zawitała w towarzystwie męża i córki do Dąbrowy Górniczej.

Jej Ekscelencja Monika Kapil Mohta zaproszona została do Urzędu Miasta przez prezydenta Zbigniewa Podrazę na spotkanie z przedstawicielami IPCC: Umeshem Nautiyalem, Aleksandrą Jaskólską, Andrzejem Krawczykiem, Grzegorzem Kuśpielem i Łukaszem Kuśpielem, przedstawicielami koncernu metalurgicznego: Prezesem Zarządu ArcelorMittal Poland Sanjay Samaddarem, członkiem Zarządu ArcelorMittal Poland Stefanem Dzienniakiem i dyrektorem Muzeum Miejskiego „Sztygarka” Arkadiuszem Rybakiem.

Tematem spotkania u Prezydenta Dąbrowy Górniczej było omówienie współpracy kulturowej i gospodarczej pomiędzy tymi instytucjami i podmiotami gospodarczymi, a Ambasadą Republiki Indii w Polsce.

Pani Ambasador zadeklarowała dalszą chęć współpracy z Władzami Miasta Dąbrowa Górnicza i jednostkami kultury oraz wyraziła nadzieję na wsparcie wspólnych inicjatyw Miasta i Ambasady Republiki Indii przez koncern ArcelorMittal.

Prezes Zarządu ArcelorMittal Poland Sanjay Samaddar omówił w skrócie dotychczasową współpracę z Dąbrową Górniczą i nakreślił dalsze kierunki wsparcia dla mieszkańców tego miasta (między innymi współfinansowanie budowy żłobków i przedszkoli).

Na zakończenie powyższego spotkania prezydent Zbigniew Podraza przekazał uczestnikom listy zawierające informacje o dalszych planach współpracy. Obejmują one m.in.:

- objęcie patronatem honorowym wystawy stałej poświęconej kulturze Indii i uroczystego otwarcia Działu Etnograficzno-Podróżniczego w Muzeum Miejskim SZTYGARKA w listopadzie 2011 roku,

- pomoc w organizacji i objęcie patronatem Letniego Festiwalu Podróżników i Muzyki Etnicznej (lato 2012).

Dalsza część wizyty Pani Ambasador przeniosła się do Muzeum SZTRGARKA. Po zwiedzeniu ekspozycji stałych poświęconych kulturom Indii, Ameryki Południowej, Oceanii i Afryki odbyło się spotkanie robocze, dotyczące współpracy w nadchodzących miesiącach. Ustalenia dotyczyły przekazania do Muzeum kolejnych kolekcji rękodzieła hinduskiego.

Na zakończenie wizyty w Dąbrowie Górniczej delegacja z Indii odwiedziła Miejski Ośrodek Pracy Twórczej, w którym młodzież przygotowała pokaz tańców, prace o tematyce orientalnej i... słonia wykonanego przez dzieci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto