Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Architektura obrazu w Galerii Sztuki "Bez Podziału" Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

mat.prasowe
Na Wyjątkowe spotkanie z czwórką artystów z grupy ANTIDOTUM związanych z Zagłębiem Dąbrowskim zaprasza Pałac Kultury Zagłębia - gdzie w tymczasowej siedzibie Galerii Sztuki „Bez Podziału” otwarta zostanie wystawa „Architektura Obrazu”

Już 31 sierpnia o godzinie 18:00 zostanie otwarta niezwykle ciekawa wystawa prac czterech artystów. Jolanta Kuśmierska, Albert Oszek, Marcin Rzepecki oraz Elżbieta Zrobek to czołowi (choć nie jedyni) twórcy grupy artystycznej „Antidotum”.

Artyści prezentujący cztery zupełnie różne rodzaje sztuki, cztery zupełnie różne punkty widzenia świata współczesnego i kultury oraz cztery różne głosy traktujące o znaczeniu roli i funkcji sztuki współczesnej, a zwłaszcza malarstwa i architektury. Dyskurs, jaki na płaszczyźnie malarskiej rozgrywa się pomiędzy nimi, dotyczy przede wszystkim wielowymiarowości dzieła artystycznego, budowy wewnętrznej obrazu, nie tylko kompozycji struktury zewnętrznej, ale właśnie tego, co w danym dziele jest ukryte w jego szerokim kontekście. „Antidotum” to zupełnie nieformalna grupa artystów, która zawiązała się w trakcie studiów podyplomowych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W wystawach i imprezach przez nich organizowanych biorą udział różni artyści, a tym co ich łączy, jest potrzeba wyrażania siebie za pomocą artystycznej ekspresji.

Jolanta Kuśmierska

Urodzona w 1962 roku w Będzinie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim - filia w Cieszynie Wydział Artystyczny na kierunku malarstwa.

Następnie Studia Podyplomowe kierunek grafika komputerowa na tej samej uczelni oraz Studia Podyplomowe Wiedza o Kulturze na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2011 roku ukończyła Studia Podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej oraz w pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka.

Albert Oszek urodzony w 1974 roku w Katowicach. Absolwent studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. W latach 1997 – 2002 studiował w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie, uzyskując dyplom w pracowni grafiki prof. Eugeniusza Delekty. W 1996 roku ukończył Wyższą Szkołę Zawodową Projektowania ze specjalizacją grafika w Iserlohn (Niemcy). Obecnie współtworzy grupę artystyczną Antidotum oraz grupę Niezwyczajni. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Katowice. Twórczość Alberta Oszka obejmuje malarstwo, grafikę, obiekty. Autor prezentuje sztukę społecznie zaangażowaną, przedstawiając człowieka zagubionego w świecie komercji

i konsumpcji. Inspiracje twórcze nawiązują do masek i figur występujących w sztuce Pacyfiku oraz do ideologii ruchu alterglobalistycznego.

Marcin Rzepecki, urodzony w Krakowie w 1979 r. Ukończył podyplomowe studia z zakresu malarstwa na krakowskiej ASP w 2011 roku oraz Grafikę Komputerową na AGH w 2004 roku. Od 2003 r. pracuje jako grafik dla agencji reklamowych.

Elżbieta Zrobek

Urodzona w Czeladzi. Absolwentka Wydziału Artystycznego w zakresie malarstwa sztalugowego na Uniwersytecie Śląskim w Pracowni prof. Jagody Adamus i dr Adama Molendy. W 2011 ukończyła studia podyplomowe w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz na kierunku tkanina artystyczna w pracowni dr Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręg katowicki oraz grupy artystycznej „ANTIDOTUM”. Uprawia malarstwo sztalugowe, a także tworzy autorski unikatowy papier ręcznie czerpany. Udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: Szydłowiec, Galeria „Kaplica Zamkowa”, Gliwice Galeria „Fabryka Drutu”, Polskie Radio Katowice, Galeria „Na żywo”.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto