Dąbrowa Górnicza. Piłkarska środa. Zobacz, jak grali nasi (FOTO)

TOS
29. serię spotkań rozgrywali w środę piłkarze zespołów klasy okręgowej.

Punkty bez gry zdobędzie najprawdopodobniej Zagłębiak Dąbrowa Górnicza. Jego przeciwnik - Unia Rędziny - nie przygotował boiska do gry, a zawodnicy nie wyszli na murawę starego boiska Skry Częstochowa, gdzie miało być rozegrane to spotkanie.

Trzy punkty do swojego konta dopisała natomiast Unia Strzemieszyce. Drużyna trenera Dariusza Garczarczyka pokonała 3:0 zdegradowaną już z okręgówki Zgodę Byczyna. Prowadzenie dla strzemieszyczan uzyskał w 7. minucie Krystian Kowalczyk, w drugiej połowie do bramki Zgody dwukrotnie trafił Wojciech Szymański. Zwłaszcza pierwsza, zdobyta z ponad 30 metrów bramka popularnego "Jerry'ego" mogła się kibicom podobać.

Piłkarze Unii Ząbkowice podejmowali RKS Grodziec i do przerwy przegrywali 1:2. Bramkę strzelił Bartosz Krzyżowski, który mógł również tuż przed przerwą doprowadzić do remisu. Druga połowa również zakończyła się wynikiem 2:1, ale tym razem na korzyść podopiecznych trenera Jacka Janiaka. Bramki Huberta Gmaja i ponownie Bartosza Krzyżowskiego dały Unii remis 3:3.