Dąbrowa Górnicza: zmiany w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej ArcelorMittal Poland ZDJĘCIA

PAS, mat. prasowe
ARCELORMITTAL POLAND
Rada Nadzorcza zatwierdziła we wtorek 26 lutego 2019 roku zmiany w składzie Zarządu ArcelorMittal Poland. Wcześniej dokonane zostały zmiany w samej Radzie.

Po objęciu stanowiska dyrektora ds. personalnych i systemów informatycznych w ArcelorMittal Europe - wyroby płaskie, Sanjay Samaddar ustąpił ze stanowiska prezesa Zarządu ArcelorMittal Poland. Będzie jednak nadal wspierał działania spółki, gdyż objął stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej ArcelorMittal Poland.

Geert Verbeeck, do niedawna dyrektor generalny i wiceprezes Zarządu, został powołany na stanowisko prezesa Zarządu ArcelorMittal Poland, a Czesław Sikorski - wiceprezesa Zarządu. Ponadto do Zarządu spółki dołączyli dyrektorzy zarządzający odpowiedzialni za trzy obszary produkcyjne - surowcowy, wyrobów płaskich i wyrobów długich.

Miło mi powitać Hervégo, Tomasza i Bogdana w Zarządzie ArcelorMittal Poland. Wierzę, że fakt, iż będą teraz podejmowali decyzje na najwyższym szczeblu władz naszej firmy, pozwoli zwiększyć poczucie odpowiedzialności i przyniesie dodatkową wartość dla naszej spółki

– mówi Geert Verbeeck.

Nowy skład Zarządu ArcelorMittal Poland przedstawia się następująco:

  1. Geert Verbeeck, prezes Zarządu i dyrektor generalny
  2. Czesław Sikorski, wiceprezes Zarządu
  3. Tomasz Dziwniel, członek Zarządu
  4. Bogdan Mikołajczyk, członek Zarządu
  5. Hervé Mouille, członek Zarządu
  6. Adam Preiss, członek Zarządu
  7. Tomasz Ślęzak, członek Zarządu

– Chciałbym podziękować wszystkim w ArcelorMittal Poland za ich wkład pracy i wsparcie, które okazali mi podczas mojej kadencji rozpoczętej w 2009 roku. Były to lata niezwykłych inwestycji i transformacji, dzięki którym zmieniliśmy kształt polskiego hutnictwa. Lata, które zawsze będę cenił – komentuje Sanjay Samaddar. – Cieszę się, że akcjonariusze dali mi przywilej kontynuowania relacji z ArcelorMittal Poland na stanowisku przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nadal będę wspierał grupę, współpracując z władzami i sektorem publicznym. Cieszę się, że przekazuję stanowisko prezesa Zarządu Geertowi Verbeeckowi, który przez ostatnie 4 lata był dyrektorem generalnym i wiceprezesem Zarządu ArcelorMittal Poland, i który doskonale zna działalność firmy. Geertowi i nowym członkom Zarządu życzę powodzenia – dodaje.

Geert Verbeeck

Prezes zarządu, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland

Geert Verbeeck dołączył do Grupy (do ówczesnego zakładu Sidmar) w 1989 roku, jako główny architekt oprogramowania. Był odpowiedzialny za kilka projektów IT w obszarze dostaw oraz produkcji w ArcelorMittal Gent, Tailor Steel Gent oraz w Bremie.

Od roku 2000 do 2002 Gert pracował na stanowisku głównego architekta w Bremie. Od 2002 do 2004 pracował na takim samym stanowisku w Gandawie, gdzie w 2004 roku awansował na szefa automatyki przemysłowej. W 2007 roku Geert został dyrektorem stalowni. Od 2014 roku pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego częścią surowcową w ArcelorMittal Gent.

Geert uzyskał dyplom z zakresu inżynierii lądowej i wodnej oraz informatyki na Uniwersytecie Leuven w Belgii.

Czesław Sikorski

Wiceprezes Zarządu, dyrektor zarządzający ds. produkcji koksu i projektów specjalnych

Czesław Sikorski objął stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Surowcowego ArcelorMittal Poland w październiku 2011 roku.

Do Zarządu spółki wstąpił w lipcu 2009. Od początku kariery zawodowej związany jest z Zakładami Koksowniczymi w Zdzieszowicach. Zaczynał w 1979 roku jako mistrz wydziału, zajmując kolejno stanowiska: kierownika wydziału, szefa produkcji, zastępcy dyrektora, a od 1996 dyrektora naczelnego. Od 1999 do 2010 roku pełnił funkcję prezesa Zarządu i dyrektora naczelnego ZK „Zdzieszowice” Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, magister inżynier chemik.
Ukończył również studia podyplomowe na AGH w zakresie koksownictwa i zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym.
Współautor wielu wynalazków i rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w koksownictwie oraz technologii zmniejszających zanieczyszczenie środowisk.

Tomasz Ślęzak

Dyrektor Energii i Ochrony Środowiska, członek Zarządu odpowiedzialny za relację z sektorem publicznym

Tomasz Ślęzak dołączył do ArcelorMittal Poland w roku 2007 jako dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego.

Obecnie odpowiada za zarządzanie i restrukturyzację majątku, a także energetykę i ochronę środowiska. W dalszym ciągu jest odpowiedzialny za współpracę z sektorem publicznym.

Tomasz Ślęzak pracę zawodową rozpoczął w 1991 roku w ING Banku Śląskim, gdzie spędził ponad 15 lat na różnych stanowiskach w rozmaitych obszarach bankowych.

Tomasz jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (studia podyplomowe), a także IESE Business School.

Adam Preiss

Dyrektor finansowy, członek Zarządu ArcelorMittal Poland

Adam Preiss pracę w ArcelorMittal Poland rozpoczął w 2004 roku jako dyrektor biura rachunkowości.

Następnie w latach 2011-2013 pracował jako dyrektor biura kontrolingu i sprawozdawczości. We wrześniu 2013 roku został dyrektorem finansowym, a 24 listopada 2015 roku objął funkcję członka Zarządu. W latach 2007-2011 pełnił również funkcję członka Zarządu w Shared Service Centre Europe.
Zanim dołączył do ArcelorMittal Poland, pracował w polskim oddziale firmy Ernst & Young.

Adam jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kierunek finanse) oraz członkiem Association of Chartered Certified Accountants (międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości).

Tomasz Dziwniel

Dyrektor Zarządzający Oddziału Wyrobów Płaskich, członek Zarządu

Tomasz Dziwniel dołączył do grupy ArcelorMittal w 2001 roku, obejmując stanowisko kierownika najpierw w ArcelorMittal Montataire, a po dwóch latach w ArcelorMittal Dunkerque.

W 2007 roku dołączył do ArcelorMittal Poland jako dyrektor zarządzania zamówieniami dla części wschodniej segmentu wyrobów płaskich. W roku 2011 objął stanowisko dyrektora dąbrowskiego Zakładu Stalownia. A w roku 2018 został nominowany na stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Wyrobów Płaskich ArcelorMittal Poland.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Szwecji jako inżynier projektu w firmie Planetek AB w zakresie multimedia. W 1998 roku przeprowadził się do Maroka i rozpoczął pracę w firmie Lydec w Casablance.

Tomasz uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Chemii Przemysłowej w Ecole Centrale Paris we Francji i Royale Institute of Technology w Sztokholmie w Szwecji.

Bogdan Mikołajczyk, członek zarządu

Dyrektor Zarządzający Oddziału Wyrobów Długich, członek Zarządu

Bogdan Mikołajczyk dołączył do firmy w roku 1981. Swoją karierę zawodową rozpoczął w stalowni w Krakowie.

Od roku 1996 do 2001 był kierownikiem linii ciągłego odlewania stali, potem, do roku 2003, był zastępcą dyrektora części surowcowej w Krakowie, a w latach 2003 – 2005 jej dyrektorem. Później objął stanowisko zastępcy dyrektora naczelnego, a następnie dyrektora naczelnego huty w Dąbrowie Górniczej (lata 2005 –2009). Do roku 2011 zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Surowcowego ArcelorMittal Poland, a obecne stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Wyrobów Długich zajmuje od roku 2011.

Hervé Mouille
Dyrektor Zarządzający Oddziału Surowcowego, członek Zarządu

Hervé Mouille dołączył do grupy ArcelorMittal w styczniu 2001 roku, jako kierownik utrzymania ruchu w zakładzie Gueugnon, we Francji. Później zajmował różne stanowiska w obszarach produkcji, logistyki i BHP w Gueugnon i Fos-sur-Mer.

W 2009 roku Hervé objął stanowisko szefa centralnego utrzymania ruchu i gospodarki częściami zamiennymi oraz kierownika zakładowego utrzymania ruchu w ArcelorMittal Galati. W 2012 roku został dyrektorem inwestycji w ArcelorMittal Poland, a od roku 2014 zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Wyrobów Płaskich. W roku 2018 objął stanowisko dyrektora zarządzającego Oddziału Surowcowego.

Hervé uzyskał tytuł inżyniera mechanika w 1990 roku, w Ecole Nationale Superieure d’Arts et Metiers (Paryż). Posiada również tytuł magistra mechanika z Virginia Polytechnic Institute & State University (Blacksburg, Stany Zjednoczone).

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie