DG: kolejne medale dąbrowskich siłaczy. Gratulujemy! [ZDJĘCIA]

mat. prasowe
DG. W Rudzie Śląskiej odbył się II Puchar Polski oraz IV Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym, w którym udział wzięli reprezentanci Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Zajęli tam czołowe miejsca.

W Pucharze Polski wśród seniorek Aneta Szot wygrała kategorię wagową do 84 kg z wynikiem 390 kg (122,5+102,5+165) poprawiając tym samym rekord życiowy w trójboju, ale także ustanowiła w trzecim podejściu wyciskania leżąc rekord Polski z wynikiem 102,5 kg, poprawiając poprzedni o 2,5 kg. W kategorii open wśród 28 zawodniczek uplasował się na piątym miejscu uzyskując w punktacji Wilks’a 380,29 pkt. Także w Mistrzostwach Śląska była pierwsza i tu znalazła się na czwartym miejscu open wśród 21 sklasyfikowanych zawodniczek.
Juniorzy do lat 18 w Pucharze Polski rywalizowali w kategorii open. Adam Stefańczyk zajął dwunaste miejsce z wynikiem 332,5 kg (117,5+72,5+142,5)/251,97 pkt. a Sebastian Dzierża trzynaste z rezultatem 382,5 kg (130+87,5+165)/250,35 pkt. Natomiast Jakub Gumoliński był piętnasty w kategorii open juniorów do lat 23 uzyskując w trójboju 385 kg (130+95+160)/264,3 pkt.

Bardzo dobry start wśród seniorów w najcięższej kategorii wagowej plus 120 kg zaliczył aktualny mistrz Polski Jacek Stanek, który zdeklasował swoich rywali uzyskując w trójboju 892 kg (342,5+209,5+340 kg). Chwilę grozy przeżyliśmy po pierwszym podejściu przysiadów, gdzie sędziowie nie zaliczyli podejścia naszemu zawodnikowi na ciężarze 325 kg za zbyt płytki przysiad, ale następne podejścia do 330 kg i 342,5 kg nie podlegały dyskusji. W wyciskaniu nasz reprezentant zaliczył wszystkie trzy podejścia do 195 kg, 208,5 kg oraz 209,5 kg. Także w martwym ciągu dwa udane podejścia do 322,5 kg i 340 kg. Niestety trzecie podejście 348 kg dające w trójboju wynik 900 kg było nie udane. Jacek poprawił wszystkie rekordy Polski w przysiadzie o 7,5 kg, w wyciskaniu o 1,5 kg , w martwym ciągu o 10 kg i w całym trójboju o 19 kg. Wśród 82 zawodników zajął drugie miejsce w kategorii open, przegrywając tylko z trzykrotnym mistrzem Świata Krzysztofem Wierzbickim. Jacek także był najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska w swojej kategorii wagowej powyżej 120 kg i drugi w open także za Krzysztofem Wierzbickim.

Ponadto w mistrzostwach Śląska startowało dwójka kandydatów do SCF. Dominka Pyrk wywalczyła drugie miejsce wśród seniorek w kategorii wagowej do 63 kg z wynikiem 290 kg (97,5+70+122,5 kg) a Rumel Krzysztof wywalczył tytuł Mistrza Śląska w kategorii wagowej 83 kg z wynikiem 592,5 kg (202,5+140+250). Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom udanego startu. Przed nami Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc w Kielcach w dniach 23-24 kwietnia, gdzie nasze zawodniczki będą broniły zdobytego przed rokiem drużynowego Pucharu Polski.