DG: sukcesy dąbrowskich siłaczek i siłaczy. Jadą na mistrzostwa [ZDJĘCIA]

mat. prasowe klubu
Reprezentanci dąbrowskiego klubu po raz kolejny spisali się na medal
Reprezentanci dąbrowskiego klubu po raz kolejny spisali się na medal mat. klubowe
DG. W Hali sportowej przy ul. Żeromskiego 9 odbył się Puchar Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata, więc do Sosnowca przyjechały najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całej Polski, aby walczyć o miejsce w reprezentacji Polski.

DG: sukcesy dąbrowskich siłaczek i siłaczy [ZDJĘCIA]

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, które w składzie Aleksandra Szymczykowska, Aneta Niedźwiecka, Aneta Szot i Kinga Moczydłowska wywalczyły drużynowo drugie miejsce. Jako pierwszą na pomoście zobaczyliśmy Aleksandrę Szymczykowską, która zaliczyła wszystkie trzy podejścia i z wynikiem 45 kg i nowym rekordem życiowym zajęła szóste miejsce w kategorii open juniorek do lat 18 i pierwsze w kategorii seniorek do 47 kg.

Debiutująca w barwach SCF Aneta Niedźwiecka, zaliczając tylko drugie podejście do 50 kg zajęła czwarte miejsce w kategorii wagowej 57 kg seniorek. Złoto wywalczyła Aneta Szot w kategorii wagowej 72 kg z wynikiem 115 kg. Trzecie podejście naszej zawodniczki do 120 kg było nie udane. Kinga Moczydłowska z rezultatem 87,5 kg wywalczyła drugie miejsce w kategorii wagowej 84 kg seniorek.

Natomiast wśród panów Rafał Szendera był czwarty zarówno w kategorii seniorów do 74 kg jak i weteranów w kategorii open I gr. (40-49 lat). Rafał zaliczył wszystkie trzy podejścia i ustanowił przy okazji swój rekord życiowy wyciskając w trzecim podejściu sztangę o wadze 177,5 kg. Natomiast Łuksz Dybich jeden z kandydatów do medalu w kategorii wagowej 83 kg nie został sklasyfikowany nie zaliczając żadnego podejścia. Rozpoczął od 210 kg w pierwszym podejściu i nie zaliczył tego ciężaru podobnie jak i w drugim. Nie mając nic do stracenia zwiększył w trzecim podejściu ciężar na 212,5 kg walcząc o drugie miejsce z reprezentantem KS Tęcza-Społem Kielce a na co dzień instruktorem w Klubie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza Łukaszem Forysiem. Łukasz wycisnął ten ciężar, ale niestety podejście nie zostało zaliczone przez sędziów stosunkiem głosów 2:1. Nasz najlepszy obecnie zawodnik Sosnowiczanin Artur Łanucha nie wystartował z powodu kontuzji.

Z reprezentantów Stowarzyszenia Centrum Formy przepustkę na Mistrzostwa Świata do Danii wywalczyli: Aleksandra Szymczykowska, która będzie nas reprezentowała w kategorii wagowej 47 kg wśród juniorek do lat 18, Aneta Szot w kategorii wagowej 72 kg seniorek oraz Rafał Szendera w kategorii wagowej 74 kg wśród weteranów I gr. ( 40-49 lat ).

Przed nami wyjazd do Gdańska na Fit Festival na Międzynarodowy Puchar Bałtyku w wyciskaniu leżąc i martwym ciągu, który odbędzie się w dniach 27-28 luty i liczymy na dobry start naszych reprezentantów.