Drużyna z Jeleniej Góry będzie w niedzielę rywalem koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza

Tomasz SzymczykZaktualizowano
Kibice liczą na zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Wieczorka
Kibice liczą na zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Wieczorka Tomasz Szymczyk
Już 22. serię spotkań rozgrywać będą w sobotę i niedzielę koszykarze I ligi. Rywalem MKS-u Dąbrowa Górnicza będzie przedostatnia w tabeli drużyna Sudetów Jelenia Góra. W pierwszym, rozegranym u podnóża Karkonoszy meczu, 79:72 zwyciężyli podopieczni trenerów Wojciecha Wieczorka i Michała Dukowicza.

Tydzień temu dąbrowianie zmierzyli się w Radomiu z miejscową Rosą. Koszykarze z Dąbrowy Górniczej przegrali dwie pierwsze kwarty odpowiednio trzema i sześcioma punktami, w efekcie czego do przerwy Rosa wygrywała 44:35.

W trzeciej kwarcie to MKS stawiał gospodarzom warunki, dzięki czemu wygrał 22:14 i zniwelował nieco różnicę punktową.

Ostatnia część meczu to jednak ponownie przewaga gospodarzy, którzy w całym spotkaniu zwyciężyli 77:73.

Punkty dla drużyny dąbrowskiej zdobywali Łukasz Szczypka - 20, Piotr Zieliński - 16, Paweł Zmarlak - 14, Grzegorz Grochowski i Marcin Piechowicz - po 6, Łukasz Grzegorzewski - 5, Rafał Kulikowski, Marcin Wójcik i Mateusz Zawadzki - po 2.

W innych spotkaniach 21. kolejki I ligi zanotowano następujące wyniki: AZS Kutno - AZS Szczecin 76:69, SKK Siedlce - Start Gdynia 76:71, Sportino Inowrocław - Sokół Łańcut 57:80, Sudety Jelenia Góra - Start Lublin 86:79, Polonia Przemyśl - Polski Cukier Toruń 85:84, MOSiR Krosno - Znicz Pruszków 62:72.

W tabeli prowadzi Sokół Łańcut (36 punktów) przed Startem Gdynia (34 punkty) i dąbrowskim MKS-em (33 punkty).

Początek niedzielnego spotkania z Sudetami Jelenia Góra zaplanowano na godzinę 18.

W innych spotkaniach zmierzą się: MOSiR Krosno - Polski Cukier Toruń, AZS Szczecin - Polonia Przemyśl, Spójnia Stargard Szcz. - Sokół Łańcut, Start Gdynia - Sportino Inowrocław, Znicz Pruszków - Rosa Radom, Start Lublin - SKK Siedlce.

Sentymentalną podróż w czasie odbędą natomiast kibice III-ligowego Zagłębia Sosnowiec. Sosnowiczanie zagrają w Rudzie Śl. z Pogonią - klubem, z którym mierzyli się jeszcze w ekstraklasie.