MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Drzewa i krzewy zazieleniły Dąbrowę Górniczą. Pojawiły się wzdłuż głównych, wyremontowanych ostatnio dróg i na pętli tramwajowej

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Wzdłuż głównych dróg w Dąbrowie Górniczej posadzone zostały nowe drzewa i krzewy 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wzdłuż głównych dróg w Dąbrowie Górniczej posadzone zostały nowe drzewa i krzewy Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Wraz z nadejściem wiosny Dąbrowa Górnicza prawdziwie się zazieleniła. I to nie tylko za sprawą słonecznej i ciepłej do niedawna pogody, ale także licznym nowym nasadzeniom drzew i krzewów, które pojawiły się przy głównych, wyremontowanych ostatnio miejskich dróg.

Zieleń pojawiła się wzdłuż ulic Piłsudskiego, Królowej Jadwigi oraz Sobieskiego, a także na pętli tramwajowej. Tam posadzone zostały lipy. Podobnie jak w przypadku drzew sadzonych przy jezdniach. Przy chodnikach sadzone były natomiast jarząby. W sumie posadzonych zostało 140 lip i 50 jarząbów.

– Rozpoczęliśmy od grabów sadzonych wzdłuż torowiska tramwajowego w postaci żywopłotu – mówi Agnieszka Raus, kierownik Referatu Zieleni i Oczyszczania w dąbrowskim Urzędzie Miejskim.

Uformowane krzewy graba posadzone zostały na odcinku od ulicy Kasprzaka do centrum. To w sumie 700-metrowy odcinek, natomiast ligustry pojawiły się wzdłuż ulicy Sobieskiego.

Krzewy są tak sadzone, by w żaden sposób nie ograniczały widoczności ani pieszym, ani kierowcom. – Lokalizację tych drzew, nawet pojedynczych sztuk, uzgodniliśmy z Tramwajami Śląskimi. Drzewa będą „pod specjalnym nadzorem”, a ich korony tak formowane, by nikomu w przyszłości nie wadziły – podkreśla Agnieszka Raus.

Za formowanie koron drzew, a także ich utrzymanie, także krzewów wzdłuż torów tramwajowych, odpowiedzialna będzie firma OFI. To ona na zlecenie miasta zajmuje się aktualnie utrzymaniem zieleni miejskiej.

- Teraz zakończył się pierwszy etap nowych nasadzeń. Drugi zaplanowany został jesienią tego roku, ale nie jest wykluczone, że kolejne nasadzenia staną się faktem wiosną przyszłego roku. To będzie jeszcze ustalane – informuje Piotr Purzyński, p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto