Enion Energia - BKS Aluprof 2:3

Leszek Jaźwiecki
Dąbrowianki, zwłaszcza w IV secie, grały skutecznie blokiem
Dąbrowianki, zwłaszcza w IV secie, grały skutecznie blokiem Fot. Lucyna Nenow
W meczu dwóch czołowych drużyn PlusLigi Kobiet lepsze okazały się siatkarki BKS Aluprof, choć tak na dobrą sprawę ze zwycięstwa powinny cieszyć się dąbrowianki. W czwartym secie Enion prowadził 8:1 i 11:3, nie potrafił jednak utrzymał tak wysokiej przewagi do końca.

- Mieliśmy zwycięstwo za trzy punkty na wyciagnięcie ręki i nie wiem dlaczego tak się nie stało - żałowała po meczu Joanna Szczurek. - Wszystko nam się układało, prowadziłyśmy wysoko w czwartym secie i chyba za wcześnie uwierzyłyśmy w sukces.

Przez cały pierwszy set prowadziły bielszczanki i dopiero w końcówce dąbrowianki zdołały dogonić rywalki i po grze na przewagi rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść. W drugim secie siatkarki z Bielska nie popełniły już takiego błędu i nie dał sobie już w końcówce wydrzeć zwycięstwa. To zapowiadało jeszcze większe emocje, bo podopieczne Waldemara Kawki nie zamierzały rezygnować ze zdobycia trzech punktów, co udowodnił w następnym secie, wygranym 25:13!

Rozpędzone dąbrowianki mknęły po zwycięstwo niczym ekspres i prowadziły w następnym secie 8:1. Kapitalnie spisywał się blok Enionu, który nie przepuszczał żadnej piłki. Ataki Świeniewicz, Barańskiej czy Horki odbijały się jak od ściany.

- Oj, było niezwykle ciężko przebić się przez ich blok, a poza tym nie łatwo się gra, gdy przegrywa się różnicą 7-8 punktów - tłumaczyła Barańska. - Musiałyśmy coś zmienić, zaryzykować.

Trudniejsza zagrywka BKS sprawiła, że przewaga Enionu zaczęła błyskawicznie topnieć i na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Bielska prowadziły 16:14.

- Miałyśmy przestój, który drogo nas kosztował - zmartwionym głosem przyznała rozgrywająca Enionu Marta Haładyn,

Piąty set to prawdziwa huśtaw-ka nastrojów. Najpierw prowadził BKS 4:1, potem dwa punkty przewagi miał Enion, który miał piłkę meczową. Nie wykorzystał jednak tej szansy i przegrał ten mecz.

PlusLiga siatkarek

15. KOLEJKA Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko Biała 2:3 (27:25, 19:25, 25:13, 22:25, 16:18). Enion Śliwa, Pura, Szczurek, Sieczka, Gajgał, Lis, Strasz (libero) oraz Haładyn, Liniarska, Walawender, Wilczyńska. BKS Skorupa, Barańska, Dziękiewicz, Horka, Studzienna, Świeniewicz, Wojtowicz (libero) oraz Ciaszkiewicz, Okuniewska, Bamber, Kaczmar.

POZOSTAŁE WYNIKI Gedania Żukowo - Budowlani Organika Łódź 0:3 (17:25, 16:25, 25:27); Pronar AZS Białystok - Stal Mielec 3:0 (26:24, 25:20, 25:11); Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna 0:3 (20:25, 1:25, 24:26); Centrostal Bydgoszcz - PTPS Piła 1:3 (22:25, 25:15, 16:25, 16:25). JAŹ

PlusLiga siatkarzy

14. KOLEJKA Siatkarz Pamapol Wieluń - Jastrzębski Wegiel 1:3 (25:21, 25;27, 21:25, 22:25), Jastrzębski Węgiel Łomacz, Nowik, Abramow, Yudin, Czarnowski, Hardy, Rusek (libero) oraz Azenha, Master, Pęcherz.

POZOSTAŁE WYNIKI Skra Bełchatów - Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:20); Jadar Radom - AZS UMW Olsztyn 1:3 (26:28, 18:25, 26:24, 30:32); AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 25:23); Resovia Asseco - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 25:17, 20:25, 19:25). JAŹ

1. Skra Bełchatów 14 35 38:15
2. ZAKSA Kedzierzyn 14 30 35:17
3. Jastrzębski Węgiel 14 27 33:19
4. Domex Tytan AZS 14 26 35:23
5. Resovia 14 25 29:21
6. Delecta 14 21 26:28
7. AZS Olsztyn 14 17 21:31
8. Politechnika 14 11 15:35