MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Lokal na start". W Dąbrowie Górniczej startuje kolejna edycja programu. To szansa dla przedsiębiorców

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Dąbrowie Górniczej, m.in. z powodu wysokich stawek czynszowych i inflacji, zamyka się coraz więcej sklepów i punktów usługowych. Program "Lokal na start" daje szanse na rozpoczęcie swojej działalności na preferencyjnych warunkach

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Dąbrowie Górniczej, m.in. z powodu wysokich stawek czynszowych i inflacji, zamyka się coraz więcej sklepów i punktów usługowych. Program "Lokal na start" daje szanse na rozpoczęcie swojej działalności na preferencyjnych warunkach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
W Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się ósma już edycja programu "Lokal na start". Cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy dopiero co zaczęli swoją przygodę z biznesem lub też mają taki zamiar. Nic dziwnego, bowiem oferowane ulgi finansowe dają wymierne korzyści, a czas dla handlu, usług czy innego rodzaju własnej działalności gospodarczej nie jest dziś łatwy. Świadczą o tym liczne puste sklepy i witryny w mieście, a na nich ogłoszenia o chęci wynajmu lub sprzedaży wolnych lokali.

Lokale dostępne w tej odsłonie programu znajdują się w centrum, Gołonogu, na Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. Warto wziąć je pod uwagę z myślą o urządzeniu biura, pracowni czy kawiarni. Do dyspozycji jest m.in. kiosk na gołonoskim ryneczku, a także pomieszczenia w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w siedzibie głównej i strzemieszyckiej filii.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 15 do ponad 161 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m kw. są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m kw. kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40 proc.. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Program dotychczas **dał szansę 28 przedsiębiorcom **

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 21 kwietnia, a laureatów powinniśmy poznać pod koniec tego miesiąca. Szczegółowe informacje i lista lokali: TUTAJ Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

- Konkurs „Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019. Jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy działające w Dąbrowie Górniczej nie dłużej niż 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność – mówi Paweł Lelas, kierownik Referatu Przedsiębiorczości w Wydziale Rozwoju, Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

- Takie rozwiązanie umożliwia firmom w pierwszych latach działalności skoncentrowanie się na potrzebach związanych z jej rozwojem. Program również korzystnie wpływa na wizerunek miasta oraz przekonuje osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą do otwierania nowych firm właśnie na terenie Dąbrowy Górniczej – dodaje.

W pierwszych siedmiu edycjach Programu wyłonionych zostało 28 laureatów, którzy przedstawili najlepiej uzasadnione pomysły biznesowe. Były to również najlepiej opracowane wnioski pod względem merytorycznym, uwzględniające sposób adaptacji wybranych lokali do planowanej działalności.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto