Praca czeka. Trwa nabór na lokalnych animatorów

PAS, mat. prasowe
Trwa nabór animatorów, którzy zajmą się angażowaniem dąbrowian w działania dotyczące rozwoju miasta i planowanie zadań rewitalizacyjnych. Zgłaszać można się do 17 marca.

Lokalny animator to osoba, która m.in. zajmie się włączaniem dąbrowian w projektowanie nowej przestrzeni w śródmieściu – Fabryki Pełnej Życia, a także poprowadzi spotkania konsultacyjne w dzielnicach w sprawie części wydatków z budżetu miasta, ujętych w Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym (DBP 2.0).

Animator będzie musiał zaangażować jak najwięcej osób w szeroką dyskusję, pozwalającą na wypracowanie pomysłów na projekty. W tym celu będzie organizował spotkania czy debaty, sondował oczekiwania dąbrowian, rozmawiał z nimi o problemach. Przy tym będzie musiał zwrócić im uwagę na interesy i potrzeby różnych grup – młodzieży, seniorów, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Rolą animatora będzie przeprowadzenie działań od diagnozy do podjęcia wspólnej decyzji.

Nabór animatorów prowadzi fundacja Napraw Sobie Miasto. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca. Wybrane osoby, przed przystąpieniem do działania, przejdą specjalistyczne szkolenie. Przewidywane wynagrodzenie to 13 tys. zł brutto.

Kilka szczegółów:

Czego nauczy się Animator?

Animator pozna: techniki przeprowadzania diagnozy dzielnic, techniki prowadzenia spotkań, techniki prowadzenia dyskusji prowadzących do podjęcia decyzji oraz moderacji/ facylitacji spotkań. Nauczy się czytać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz przeprowadzać sondaż.

Obowiązki Animatora

Animator będzie odpowiedzialny za właściwe przygotowanie i przeprowadzenie spotkań. Po każdym spotkaniu będzie sporządzał notatkę i udostępniać ją oraz podsumowywać pracę w dzielnicy w formie raportu.

Ważnym obowiązkiem Animatora będzie też edukowanie mieszkańców odnośnie procesów rewitalizacji w dzielnicach, które mają się przyczynić do wspierania procesu rewitalizacji w Centrum czyli Fabryki Pełnej Życia. W ramach tego zadania Animator powinien przekazywać wyniki diagnozy dzielnic w dzielnicach do WOP, które przyczynią się do zbierania potrzeb mieszkańców w ramach procesów rewitalizacyjnych w Dąbrowie Górniczej.

Animator jest również odpowiedzialny za promowanie procesu rewitalizacji w Dąbrowie Górniczej oraz o bieżące informowanie mieszkańców na spotkaniach o procesach rewitalizacyjnych w poszczególnych dzielnicach.

Animator powinien uczestniczyć w zaplanowanych szkoleniach i superwizjach, które mają przybliżyć mu techniki partycypacyjne oraz pomóc przyjrzeć się swojej pracy. W czasie superwizji Animatorzy opiszą studia przypadków z przeprowadzonych działań i przedyskutują je grupowo lub indywidualnie.

Terminy szkoleń

szkolenie I: 25 marca

szkolenie II: 21-22 kwietnia

szkolenie III: 12-13 maja

Wynagrodzenie i warunki pracy Animatora

Każdy Animator otrzyma za swoją pracę wynagrodzenie wysokości 13 000,00 zł brutto (łącznie z kosztami pracodawcy); z wynagrodzenia powinien pokryć koszty dojazdu na spotkania. Wynagrodzenie będzie wypłacane w transzach za prawidłowo wykonane etapy procesu.

Oszacowano, że Animator będzie pracował średnio 20 godzin tygodniowo, w czasie kiedy będą prowadzone przez niego spotkania z mieszkańcami (kwiecień - wrzesień).

Animator powinien posiadać swój laptop.

REKRUTACJA

Proces rekrutacji składa się z 3 etapów:

ETAP 1: Wypełnienie formularza zgłoszeniowego – do 17 marca do godziny 15.00

W dniu przesłania formularza zgłoszeniowego kandydat otrzyma wiadomość zwrotną z informacją o dzielnicy, dla której powinien wykonać zadanie rekrutacyjne.

ETAP 2: Wykonanie zadania rekrutacyjnego i przesłania go mailowo wraz z aktualnym CV i listem motywacyjnym – do 17 marca do godz. 22:00

Zadanie zgłoszeniowe wraz z CV i listem motywacyjnym należy wysłać pod adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując [Animatorzy Rewitalizacji] – kandydatura – imię i nazwisko.

W dniu 18 marca kandydaci otrzymają informację zwrotną czy zakwalifikowali się do dalszego etapu.

Tylko wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się pomiędzy 19 marca a 23 marca.

W dniu 24 marca kandydaci otrzymają informację zwrotną dotyczącą wyboru animatorów oraz przydzielonych im dzielnic.

ETAP 3: Rozmowa rekrutacyjna

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!