Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przed nami remont drogi wojewódzkiej 790 w Dąbrowie Górniczej! Co i gdzie się zmieni?

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Dąbrowie Górniczej aktualnie trwa remont głównych dróg, prowadzących przez miasto, ul. Sobieskiego, Piłsudskiego i Królowej Jadwigi 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Dąbrowie Górniczej aktualnie trwa remont głównych dróg, prowadzących przez miasto, ul. Sobieskiego, Piłsudskiego i Królowej Jadwigi Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
INWESTYCJE. W Dąbrowie Górniczej obecnie trwa nadal remont głównych dróg, które prowadzą przez miasto, a na horyzoncie jest już kolejna, duża drogowa inwestycja. Tym razem chodzi o całkowitą przebudowę drogi wojewódzkiej nr 790 na odcinku ponad 3,5 kilometrów.

Droga wojewódzka nr 790 w Dąbrowie Górniczej znajduje się w zarządzie samorządu miejskiego. Łączy drogę krajową nr 94 w Dąbrowie Górniczej z drogą wojewódzką nr 794 w Pilicy. DW 790 ma długość 34 kilometrów. Wiele wskazuje na to, że w 2024 roku rozpocznie się gruntowna przebudowa 3,6-kilometrowego odcinka tej drogo. Drogowcy zajmą się odcinkiem od skrzyżowania z ul. Koksowniczą aż do granicy miasta z powiatem zawierciańskim, czyli do wjazdu na teren gminy Łazy. Przy DW790 nie ma chodnika. Nie powstanie także po zakończeniu planowanej przebudowy.

- Nawierzchnia na tym odcinku jest mocno zniszczona, a to oznacza, że wymieniona będzie musiała zostać cała podbudowa jezdni. Wykonanych zostanie potem kilka nowych warstw, łącznie z warstwą ścieralną. Pojawi się nowe oznakowanie – informuje Piotr Purzyński z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Samorząd lokalny planuje dołożyć do tego przedsięwzięcia ponad milion złotych, natomiast cała pozostała kwota pochodzić ma zatwierdzonej jesienią ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W Dąbrowie Górniczej pieniądze z tego programu zostaną przeznaczone na dwa przedsięwzięcia. 30 milionów złotych pozwoli na przebudowę DW790, natomiast 2 mln zł przyznane zostały na budowę zbiornika retencyjnego w rejonie ul. AK Ordona. Drogowa inwestycja w Dąbrowie Górniczej planowana jest na lata 2024-2025.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych pomoże także w przebudowach i remontach dróg w sąsiednim powiecie będzińskim. Przebudowa dróg gminnych na terenie Będzina – ul. Mieszka I, ul. Chrobrego, ul. św. Brata Alberta wspomoże kwota - 7,6 mln zł, a ul, Jastrzębowskiego - 1,9 mln zł. Na remont drogi powiatowej 4756S – ul. Targowej w Przeczycach zaplanowano 12 mln 825 tys. zł. W Wojkowicach modernizacja drogi powiatowej 4700S – ul. Jana III Sobieskiego (etap II) zostanie wsparta kwotą 1,9 mln zł. W gminie Bobrowniki 1,9 mln zł zostanie przeznaczone na budowę drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem w ul. Lawendowej w Twardowicach. Modernizacja dróg gminnych w gminie Mierzęcice także zostanie wsparta 1,9 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto