Przegląd tygodnia w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze wydarzenia od 17.05 do 23.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 17.05 do 23.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 17.05 do 23.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.05 a 23.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „"Faszyn from Śląskie". Zobaczcie "najlepsze" stylizacje z ulic woj. śląskiego”?

Przegląd tygodnia Dąbrowa Górnicza od 17.05 do 23.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 "Faszyn from Śląskie". Zobaczcie "najlepsze" stylizacje z ulic woj. śląskiego

Śląskie. Fanpage na Facebooku "Faszyn from Śląskie" prezentuje "najlepsze" stylizacje wprost z ulic naszego regionu. Jak Śląskie ubiera się na co dzień? Oj bywa... różnie! Zresztą zobaczcie sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pogoria IV: Tragedia nad jeziorem. Samochód wpadł do wody, nie żyje 60-letni mężczyzna

Do tragedii doszło przy brzegu Pogorii IV w sobotę 23 maja, nad ranem w Kuźnicy Piaskowej (Warężyn, gm. Siewierz). Jedna osoba nie żyje, wyciągnięto ją z pojazdu. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. Kolejne zakażenia, trzy osoby zmarły

Mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z danych ministerstw wynika, że województwie śląskim zakażenie Covid-19 stwierdzono u 19 osób, aw szpitalu w Raciborzu zmarł 69-letni mężczyzna.

Tygodniowa prasówka 17.05-23.05.2020 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowe zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. Aż 162 przypadki

Nowy raport dotyczący koronawirusa [23 maja 2020, rano]. Większość nowych przypadków zakażeń Sars-CoV-2 pochodzi z województwa śląskiego. Niestety zmarło 8 kolejnych osób w skali całego kraju.

📢 117 nowych zakażeń koronawirusem w woj. śląskim. W całej Polsce 240

Mamy 240 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób, bo 117 pochodzi z województwa śląskiego. Zmarło także kolejnych dziewięć osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2.

📢 To będzie kolejne rondo w Sosnowcu. Powstaje na przebudowywanej DK 94. Widać już jego część.

Od roku trwa przebudowa sosnowieckiej części DK 94. Od kilku dni kierowcy jadący DK 94 w kierunku Katowic, jeżdżą już nową łącznicą i wjeżdżają na część ronda, które powstanie nad drogą krajową. Na razie przez nową organizację ruchu, która obowiązuje od czwartku, mamy okazję zobaczyć docelową wysokość wiaduktu i miejsce, w którym będzie można zjechać z „krajówki” do pobliskich marketów. Zjazd do Zagórza wciąż nie jest jeszcze możliwy.

📢 Do kiedy obowiązek noszenia maseczek? Czy 1 czerwca będziemy mogli je zdjąć?

To już ponad miesiąc, jak w Polsce obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa. Jednak od kilku dni coraz częściej na ulicach można spotkać ludzi bez maseczki czy z maseczką zsuniętą np. na brodę. Nie jest tajemnicą, że jej noszenie jest dość uciążliwe. Kto wie, być może już niedługo nie będziemy musieli stwarzać pozorów, że nosimy maseczki? Wiceminister zdrowia zapowiedział, że obowiązek zakrywania nosa i ust może zostać złagodzony. Wkrótce rząd ma wprowadzić nowy etap łagodzenia obostrzeń w Polsce. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki? Czytaj więcej, kliknij w "zobacz galerię".

📢 W Dąbrowie Górniczej będą opryski przeciw komarom i kleszczom - nad Pogorią, w parku Zielona... Gdzie jeszcze?

Jak w ubiegłym roku, miasto podjęło decyzję o sezonowych opryskach przeciwko komarom i kleszczom.

📢 Dąbrowianie w oku kamer Google Street View. Jesteście na zdjęciach?

Google Maps daje nam dziś nieograniczone możliwości. Dzięki funkcji Street View możemy zobaczyć jak wyglądają ulice Nowego Jorku, Tokio, Aten czy... Dąbrowy Górniczej. Na tych zdjęciach uchwyceni są często przechodnie, pasażerowie komunikacji miejskiej, ekipy budowlane. Sprawdźcie, może to wy znaleźliście się w Google Street View.

📢 Policja szuka pracowników. Podwyższa zarobki. Tak wygląda test MultiSelect 2020 - dostałbyś się? Rozwiąż QUIZ

Przyszli funkcjonariusze muszą nie tylko przejść testy sprawnościowe i z wiedzy ogólnej. Weryfikowane są także ich predyspozycje psychologiczne - a te sprawdza test MultiSelect, który zawiera łącznie 304 zadania/pytania.

📢 Fabryka Pełna Życia wypełni się muzyką! To będą wyjątkowe koncerty

W ostatni weekend maja 2020 roku w Dąbrowie Górniczej miał odbyć się Festiwal Fabryki Pełnej Życia. Planowany był szereg wydarzeń muzycznych i aktywności dla mieszkańców na terenie byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum. Pandemia pokrzyżowała jednak te plany, ale nie do końca. W zamian odbędzie się Muzyczny weekend w Fabryce Pełnej Życia, który zostanie przeniesiony do internetu.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt. To pierwszy przetarg po ogłoszeniu pandemii koronawirusa. A co można kupić?

Wojsko sprzedaje sprzęt. Agencja Mienia Wojskowego we Wrocławiu mimo panującej pandemii organizuje przetarg na używany sprzęt wojskowy z demobilu. Asortyment artykułów wystawianych na sprzedaż przez AMW jak zawsze jest bogaty. Co znajdziemy w ofercie AMW? Przekrój oferty Agencji Mienia Wojskowego jest szeroki. Naprawdę długa lista pozycji jest obejmuje m.in. różne pojazdy - samochody, autobusy, ciągnik, żuraw na podwoziu ciężarówki... A prócz tego wiele innych artykułów, w tym nawet... papier toaletowy! Z tej oferty wybraliśmy największe hity i wyjątkowe okazje. Zobaczcie ZDJĘCIA i CENY - kliknijcie w "zobacz galerię".

📢 Katowice Airport: Remont terminala B na lotnisku w Pyrzowicach. Co się zmieni? Zobacz zdjęcia z prac

Jest już nowa, przeszklona elewacja, hala odlotów została bardzo powiększona. Są nowe zewnętrzne klatki schodowe. Z zewnątrz terminal B na lotnisku w Pyrzowicach wygląda, jakby remont zbliżał się do końca. Ale w środku - kompletna demolka. Wnętrza zostały całkowicie wypatroszone. Nie ma już starych klatek schodowych i nie ma jeszcze nowych. Stanowiska odprawy są w ruinie. Ciężarówki wywożą gruz i skute płytki. wszędzie wiszą kable. Firma Promus rozbudowuje terminal w Katowice Airport. A właściwie stawia go od nowa. Nowy terminal będzie gotowy na lato 2021. Zobaczcie plac budowy w maju 2020.

📢 189. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [21 maja]. Pacjenci są z Bytomia, Rybnika, Rudy Śląskiej, Katowic, Gliwic, Będzina...

Koronawirus w woj. śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 245 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Ponownie najwięcej nowych zachorowań jest w województwie śląskim. Zakażonych jest kolejnych 189 osób m.in. Bytomia, Rudy, Katowic, Rybnika, Jastrzębia, Gliwic, Chorzowa, Żor, Zabrza, Będzina. Chorują górnicy, ich rodziny - w tym małe dzieci, ale także zaczynają chorować osoby, które nie mają nic wspólnego z kopalniami.

📢 W Dąbrowie Górniczej nie będą kosić wszystkich trawników. Już jest zielono!

Już kilka tygodni temu władze Dąbrowy Górniczej zapowiedziały, że w tym roku będą kosić trawniki na miejskich terenach w minimalnym zakresie. Dziś widać już, że rzeczywiście miasto wypełniło się całe zielenią. Ma to być sposób na oszczędności, spowodowane mniejszymi wpływami do budżetu miasta z powodu zawirowań z koronawirusem, ale także ma chronić ekosystem przed nadmierną suszą.

📢 Pracowały tam tysiące mieszkańców Dąbrowy Górniczej! Tyle zostało z kopalni Paryż. Unikatowe zdjęcia

Zobacz unikatowe zdjęcia KWK Paryż, która przez dziesięciolecia była jednym z gospodarczych symboli Dąbrowy Górniczej. Szkoda, że trzeba mówić o szybie i całym kompleksie górniczycm w czasie przeszłym, ale niestety błędne decyzje o szybkim wygaszaniu górnictwa w Zagłębiu odcisnęły mocno swoje piętno na życiu tego regionu.

📢 Meble, drzwi, dokumenty... - góra odpadów w dąbrowskim lesie! Kto je wyrzucił?

Duże składowisko odpadów odkryte zostało w Dąbrowie Górniczej. Na terenie Lipówki ktoś wyrzucił całe stosy starych mebli, drzwi, elementów wyposażenia. Wśród nich znalazły się również protokoły z posiedzenia rad pracowniczych jednej z dąbrowskich firm, które zawierały dane osobowe. Sprawą zajęła się już policja.

📢 Koronawirus: nowe zakażenia. W woj. śląskim ponad połowa nowych przypadków z całej Polski

Ministerstwo Zdrowia opublikowało popołudniowy raport prezentujący liczbę zakażeń SARS-CoV-2 w całym kraju. Wśród pozytywnych wyników badań na koronawirusa znaleźli się kolejni mieszkańcy województwa śląskiego.

📢 Zaczaili się na Mydlicach. Chcieli ukraść paliwo z tira. Co poszło nie tak?

Trzej mężczyźni wpadli na pomysł szybkiego zysku. Chcieli wypompować paliwo z baku jednej z ciężarówek, zaparkowanej w Dąbrowie Górniczej. Miało pójść łatwo, bo w cały proceder zaangażował się także kierowca pojazdu. Mimo tego coś poszło nie tak.

📢 Za kilka dni dowiemy się, kto wybuduje tunel i centrum przesiadkowe w Dąbrowie Górniczej

Jedna firma i dwa konsorcja chcą wybudować nowe centrum przesiadkowe przy dworcu PKP w centrum Dąbrowy Górniczej oraz tunel pod torami kolejowymi, który połączy ul. Kościuszki z ul. Limanowskiego. Wykonawcę tego ogromnego przedsięwzięcia poznamy na przełomie maja i czerwca br., kiedy to na platformie zakupowej PKP PLK odbędzie się aukcja elektroniczna.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie