Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Ostrowie Wielkopolskim na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KLIMEK Beata Małgorzata - KWW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW: 58,42% (13 671 głosów)
- PADUCH Jakub Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 41,58% (9 731 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Ostrowie Wielkopolskim podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- KLIMEK Beata Małgorzata - KWW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW: 43,86% (11 526 głosów)
- PADUCH Jakub Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 33,57% (8 821 głosów)
- NOWAK Marzenna Katarzyna - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 11,22% (2 948 głosów)
- WASIELA Adam - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 6,32% (1 661 głosów)
- LEPKA Piotr Paweł - KWW SAMORZĄDNY OSTRÓW: 5,03% (1 323 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WITOŃ Leszek Kazimierz: pozycja 1 : 11,66% (1 053 głosów)
- NOWAK Włodzimierz: pozycja 2 : 2,04% (184 głosów)
- POSŁUSZNY Aleksander Jan: pozycja 3 : 1,15% (104 głosów)
- GLAPA Magdalena Maria: pozycja 4 : 1,68% (152 głosów)
- JÓZEFIAK Tadeusz Zbigniew: pozycja 5 : 0,2% (18 głosów)
- HENZLER Alicja Maria: pozycja 6 : 0,43% (39 głosów)
- MARCINIAK Radosław Hubert: pozycja 7 : 0,51% (46 głosów)
- LEBIODA Dorota Agata: pozycja 8 : 0,76% (69 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- WIECZOREK Antoni Jerzy: pozycja 1 : 2,92% (264 głosów)
- KOCZURA Mikołaj Marek: pozycja 2 : 0,68% (61 głosów)
- CUPER Paula Karina: pozycja 3 : 0,23% (21 głosów)
- NIEŁACNY Patryk: pozycja 4 : 0,34% (31 głosów)
- URBAN Justyna: pozycja 5 : 0,23% (21 głosów)
- SOBÓCKI Sławomir Tomasz: pozycja 6 : 0,08% (7 głosów)
- BRODA Paulina Maria: pozycja 7 : 0,31% (28 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PERZ Dariusz Józef: pozycja 1 : 2,25% (203 głosów)
- SODKIEWICZ Monika Anna: pozycja 2 : 1,56% (141 głosów)
- KURCZABA Artur Piotr: pozycja 3 : 2,66% (240 głosów)
- PECOLD Łukasz Artur: pozycja 4 : 1,13% (102 głosów)
- KASPRZAK Arkadiusz Stanisław: pozycja 5 : 0,21% (19 głosów)
- KOWALCZYK Jacek: pozycja 6 : 0,27% (24 głosów)
- KOŃCZAK Karolina Katarzyna: pozycja 7 : 0,33% (30 głosów)
- SPALENIAK Grzegorz Piotr: pozycja 8 : 0,1% (9 głosów)
- KŁOPOCKA Anna: pozycja 9 : 0,51% (46 głosów)
- WOJTCZAK Irena: pozycja 10 : 0,44% (40 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- HERWICH Marian Henryk: pozycja 1 : 14,27% (1 289 głosów)
- JĘDRZEJAK Łukasz Michał: pozycja 2 : 6,51% (588 głosów)
- MICHALAK Justyna Anna: pozycja 3 : 6% (542 głosów)
- URBAN Karol: pozycja 4 : 1,51% (136 głosów)
- TOMCZAK Kamil Stanisław: pozycja 5 : 1,33% (120 głosów)
- RODRIGUES Kamila: pozycja 6 : 1,34% (121 głosów)
- RÓŻALSKA Sylwia Maria: pozycja 7 : 0,99% (89 głosów)
- HYLINSKA Monika: pozycja 8 : 2,67% (241 głosów)
- ORGANISTA Agnieszka: pozycja 9 : 2,57% (232 głosów)
- ŻELANOWSKI Sławoj Jarosław: pozycja 10 : 2,72% (246 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:
- LEPKA Piotr Paweł: pozycja 1 : 3,95% (357 głosów)
- MACIEJEWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 0,75% (68 głosów)
- DUSZYŃSKA Anna Magdalena: pozycja 3 : 0,27% (24 głosów)
- MICHNIEWICZ Anna: pozycja 4 : 0,1% (9 głosów)
- DZIUBATY Marek: pozycja 5 : 0,4% (36 głosów)
- ZYGMUNT-SZUKAŁA Iwona Irena: pozycja 6 : 0,03% (3 głosów)
- KUCZMA Magdalena Matylda: pozycja 7 : 0,19% (17 głosów)
- SZCZEŚNIAK Mariusz Paweł: pozycja 8 : 0,2% (18 głosów)
- KRZAK Krzysztof Marek: pozycja 9 : 0,66% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- LISIECKI Jarosław Henryk: pozycja 1 : 5,28% (477 głosów)
- ŚWIĄTEK Anita: pozycja 2 : 7,46% (674 głosów)
- MALIK Zygmunt Wiktor: pozycja 3 : 0,94% (85 głosów)
- ZUCHOWSKA Aleksandra Józefa: pozycja 4 : 2,4% (217 głosów)
- BERCHICCI Donata: pozycja 5 : 0,83% (75 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Michał Walerian: pozycja 6 : 0,92% (83 głosów)
- KACZMAREK Maria: pozycja 7 : 1,23% (111 głosów)
- MALESZKA Konrad Leon: pozycja 8 : 0,59% (53 głosów)
- JACKOWIAK Jacek Czesław: pozycja 9 : 0,62% (56 głosów)
- SZCZERKOWSKI Gracjan Piotr: pozycja 10 : 0,61% (55 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWAK Marzenna Katarzyna: pozycja 1 : 13,38% (1 227 głosów)
- LIGĘSKA Monika: pozycja 2 : 1,79% (164 głosów)
- KORZENIEWSKI Łukasz: pozycja 3 : 2,2% (202 głosów)
- ŁONCZEK Klaudia Karmelina: pozycja 4 : 0,53% (49 głosów)
- JANASZEK Karol Piotr: pozycja 5 : 0,25% (23 głosów)
- DELINGER Katarzyna Barbara: pozycja 6 : 0,28% (26 głosów)
- HENZLER Agnieszka Joanna: pozycja 7 : 0,28% (26 głosów)
- KĘDZIERSKI Marcin Krzysztof: pozycja 8 : 0,59% (54 głosów)
- LEBIODA Jacek: pozycja 9 : 0,35% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- MALESZKA Dominik: pozycja 1 : 2,65% (243 głosów)
- PAWLACZYK Julia Magdalena: pozycja 2 : 0,64% (59 głosów)
- URBAN Grzegorz Jan: pozycja 3 : 0,43% (39 głosów)
- KOWALSKA Maria Jolanta: pozycja 4 : 0,43% (39 głosów)
- KOCZURA Alina Elżbieta: pozycja 5 : 0,15% (14 głosów)
- ZIOBRO Jakub Jan: pozycja 6 : 0,26% (24 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WASIELA Adam: pozycja 1 : 6,09% (558 głosów)
- KOWALCZYK Joanna Elżbieta: pozycja 2 : 1,43% (131 głosów)
- MATUSZCZAK Wojciech: pozycja 3 : 1,08% (99 głosów)
- WEWIÓR Beata Katarzyna: pozycja 4 : 0,38% (35 głosów)
- MAJSTRAK Marcin: pozycja 5 : 0,37% (34 głosów)
- SZYSZKA Ewa Iwona: pozycja 6 : 0,12% (11 głosów)
- BURY Eligiusz Marian: pozycja 7 : 0,19% (17 głosów)
- SODKIEWICZ Maciej Henryk: pozycja 8 : 0,44% (40 głosów)
- CZEKALSKA Ilona Dorota: pozycja 9 : 0,2% (18 głosów)
- SZKLAREK Piotr Jarosław: pozycja 10 : 0,16% (15 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KRYSZTOFIAK Przemysław Walenty: pozycja 1 : 13,86% (1 271 głosów)
- GRZESZCZYK Damian Łukasz: pozycja 2 : 5,42% (497 głosów)
- JĘDROCH Małgorzata Zofia: pozycja 3 : 2,06% (189 głosów)
- MACIASZEK Marta: pozycja 4 : 5,25% (481 głosów)
- MOTYLEWSKI Alojzy Ignacy: pozycja 5 : 3,68% (337 głosów)
- BARCZAK Paulina Natalia: pozycja 6 : 0,88% (81 głosów)
- JADCZAK Maciej Paweł: pozycja 7 : 1,08% (99 głosów)
- KOWALSKI Radosław: pozycja 8 : 2,68% (246 głosów)
- SKRZYPEK Magdalena Marta: pozycja 9 : 1,04% (95 głosów)
- SZWAŁEK Łukasz Hieronim: pozycja 10 : 0,91% (83 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:
- KUCZERA Oskar: pozycja 1 : 1,1% (101 głosów)
- MACIOSZEK Justyna: pozycja 2 : 0,53% (49 głosów)
- GOMÓŁKA Klaudia Paulina: pozycja 3 : 0,19% (17 głosów)
- HENDRYKOWSKI Piotr Jerzy: pozycja 4 : 0,11% (10 głosów)
- DOMINIK-STAWICKA Donata Maria: pozycja 5 : 0,11% (10 głosów)
- SICIŃSKA Zofia Maria: pozycja 6 : 0,23% (21 głosów)
- WAWRZYNIAK Andrzej Robert: pozycja 7 : 0,1% (9 głosów)
- JURCZAK Helena Henryka: pozycja 8 : 0,1% (9 głosów)
- RUSEK Jan Franciszek: pozycja 9 : 0,17% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- ŚLIWIŃSKI Marek: pozycja 1 : 6,15% (564 głosów)
- GROCHOWSKA Elżbieta Maria: pozycja 2 : 4,7% (431 głosów)
- BANASIAK Zygmunt: pozycja 3 : 3,42% (314 głosów)
- MALUJDA Roman Piotr: pozycja 4 : 2,7% (248 głosów)
- KRYJOM Andrzej Karol: pozycja 5 : 2,42% (222 głosów)
- JAZIEWICZ Renata Maria: pozycja 6 : 1,48% (136 głosów)
- KAŁUŻA Marcin Piotr: pozycja 7 : 0,39% (36 głosów)
- DYMNA-HEINE Beata Teresa: pozycja 8 : 0,86% (79 głosów)
- MUSZALSKI Maciej Aleksander: pozycja 9 : 0,77% (71 głosów)
- LISIAK Joanna Helena: pozycja 10 : 2,92% (268 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KORZENIEWSKI Dawid Jan: pozycja 1 : 11,08% (850 głosów)
- KRAWCZYK Karol Maciej: pozycja 2 : 1,56% (120 głosów)
- MARCINIAK Monika Anna: pozycja 3 : 1,58% (121 głosów)
- ZIELIŃSKA Monika Elżbieta: pozycja 4 : 0,73% (56 głosów)
- GRZESIAK Natalia: pozycja 5 : 0,81% (62 głosów)
- KARTASIŃSKA Bożena: pozycja 6 : 0,22% (17 głosów)
- WINCEK Anna Salomea: pozycja 7 : 0,22% (17 głosów)
- STASIAK Jan Józef: pozycja 8 : 0,42% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BYZIA Maciej Tadeusz: pozycja 1 : 2,09% (160 głosów)
- BRODA Marcin Wojciech: pozycja 2 : 0,38% (29 głosów)
- DOLSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,59% (45 głosów)
- SKRZYPCZAK-MICHALAK Maria Magdalena: pozycja 4 : 0,42% (32 głosów)
- KOZIEŁ Gracjan: pozycja 5 : 0,14% (11 głosów)
- ARMANOWSKA Donata Ewa: pozycja 6 : 0,39% (30 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SODKIEWICZ Arkadiusz Jan: pozycja 1 : 3,77% (289 głosów)
- JANAS Marian: pozycja 2 : 0,23% (18 głosów)
- PODSADNY Wioleta Bernadeta: pozycja 3 : 0,46% (35 głosów)
- JANIAK Agnieszka Maria: pozycja 4 : 0,37% (28 głosów)
- DOLATA Janusz Piotr: pozycja 5 : 0,3% (23 głosów)
- CZEKALSKI Maciej Leszek: pozycja 6 : 0,26% (20 głosów)
- ŚWIGONIAK Daniel Krzysztof: pozycja 7 : 0,86% (66 głosów)
- WASIELEWSKA Ilona Ewa: pozycja 8 : 0,38% (29 głosów)
- KRZYWDA Karolina: pozycja 9 : 0,53% (41 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PADUCH Jakub Piotr: pozycja 1 : 23,26% (1 784 głosów)
- KORNASZEWSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 2 : 5,67% (435 głosów)
- NOWICKA Sylwia Katarzyna: pozycja 3 : 5,14% (394 głosów)
- KRYSIK Dariusz Tadeusz: pozycja 4 : 2,19% (168 głosów)
- MIKULSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,67% (128 głosów)
- PIROS Joanna Maria: pozycja 6 : 0,4% (31 głosów)
- KONOPIELKO Rafał Łukasz: pozycja 7 : 2,99% (229 głosów)
- SZYMAŃSKA Ewa Anna: pozycja 8 : 1,58% (121 głosów)
- SIERAŃSKI Kamil Aleksander: pozycja 9 : 1,15% (88 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY OSTRÓW:
- KUSTUSZ Norbert: pozycja 1 : 0,57% (44 głosów)
- GRZYBKOWSKI Dariusz Andrzej: pozycja 2 : 0,55% (42 głosów)
- PASIAK Lidia: pozycja 3 : 0,81% (62 głosów)
- SKROK-KUCZERA Urszula Mirosława: pozycja 4 : 0,12% (9 głosów)
- JASZCZYŃSKI Lubomir Andrzej: pozycja 5 : 0,1% (8 głosów)
- KUŹMA Czesław Łucjan: pozycja 6 : 0,08% (6 głosów)
- MACIOSZEK Paula Justyna: pozycja 7 : 0,26% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATY KLIMEK Z SERCEM DO MIESZKAŃCÓW:
- KLIMEK Beata Małgorzata: pozycja 1 : 12,97% (995 głosów)
- KOWALSKA Milena Magdalena: pozycja 2 : 4,68% (359 głosów)
- GROCHOLSKA Elżbieta Anna: pozycja 3 : 2,52% (193 głosów)
- DĄBRÓWKA Tomasz: pozycja 4 : 1,62% (124 głosów)
- LIJEWSKI Eugeniusz Bernard: pozycja 5 : 2,06% (158 głosów)
- KIERZKOWSKA Karolina Maria: pozycja 6 : 0,39% (30 głosów)
- HAŁAS Maciej Mateusz: pozycja 7 : 0,7% (54 głosów)
- PISKORSKI Sławomir Kazimierz: pozycja 8 : 0,29% (22 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Wiktoria Kinga: pozycja 9 : 0,44% (34 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Kadencja burmistrza, wójta oraz prezydenta trwa 5 lat. Warto również zaznaczyć, że od 2018 roku wprowadzono zasadę dwukadencyjności, która polega na tym, że prezydent, burmistrz i wójt mogą tylko raz ubiegać się o reelekcję. Przepisy te dotyczą kadencji, które rozpoczęły się w 2018 roku, czyli kadencja w latach 2018-2023 to pierwsza, którą je obowiązują.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?