XXV Wojewódzkie Mistrzostwa Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, pod honorowym patronatem burmistrza Gorlic

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
XXV Wojewódzkie Mistrzostwa Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców UM Gorlice
W hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się XXV Wojewódzkie Mistrzostwa Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, pod honorowym patronatem Rafała Kukli, burmistrza Gorlic. Turniej już po raz 15. zorganizowany został przez 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach, wspólnie z Małopolską Wojewódzką Komendą OHP.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Na zaproszenie organizatorów, w wydarzeniu udział wzięli Paweł Leśniak, Wojewódzki Komendant OHP, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, przedstawiciele władz samorządowych, Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach, prezes zarządu Koła Związku Sybiraków w Gorlicach oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół, a także licznie zgromadzeni pracodawcy współpracujący z hufcem. Obecni byli również sympatycy OHP oraz lokalne media.

W tym roku po eliminacjach regionalnych do wojewódzkiego etapu dostały się drużyny:

• 6-38 HP Gorlice.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw poprzedzone zostało wysłuchaniem hejnału Gorlic. Komendant 6-38 HP Gorlice Grzegorz Tumidajewicz, przywitał wszystkich gości, następnie głos zabrał Rafał Kukla, burmistrz Gorlic, dokonując oficjalnego otwarcia.

Miłym akcentem był pokaz artystyczny sekcji gimnastycznej Acrodreams Gorlice, nagrodzony gromkimi brawami oraz upominkami wręczonymi przez zaproszonych gości.

Po występie uczestnicy przystąpili do rozgrywek w fazie grupowej. Do fazy pucharowej awansowały: 6-38 HP Gorlice, 6-1 OSiW Nowy Sącz, 6-34 HP Stary Sącz, 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z 6-38 HP Gorlice, która wywalczyła puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Finał pomiędzy drużynami 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska i 6-34 HP Stary Sącz, był ciekawym i zaciętym pojedynkiem, stojącym na wysokim poziomie.

Po emocjonującym meczu i rzutach karnych, zwycięzcą turnieju został 6-34 HP Stary Sącz, zdobywając puchar Burmistrza Gorlic. Drugie miejsce oraz puchar Komendanta Wojewódzkiego zdobyła drużyna z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.
Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione medalami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez MWK OHP, Miasto Gorlice, pracodawców oraz sympatyków OHP.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Giemzik z 6-34 HP Stary Sącz, najlepszym bramkarzem Yurii Datsiv z 6-8 HP Gorlice, a królem strzelców Adrian Machaj z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska.

Grzegorz Tumidajewicz, komendant 6-38 HP Gorlice podziękował młodzieży za zdrową rywalizację i walkę fair play.
Zakończenia XXV Wojewódzkich Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Chłopców dokonał Paweł Leśniak, Wojewódzki Komendant OHP, dziękując za organizację turnieju.

Źródło: 6-38 Hufiec Pracy Gorlice