"Złoty Laur" im. Adama Piwowara dla Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
"Złoty Laur" odebrała dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Galę uświetnił koncert, będący jednocześnie muzycznym benefisem Dariusza Ziółka 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
"Złoty Laur" odebrała dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Galę uświetnił koncert, będący jednocześnie muzycznym benefisem Dariusza Ziółka Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dariusz Nowak
Udostępnij:
Podczas koncertu noworocznego w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej poznaliśmy laureata corocznej nagrody, "Złotego Lauru" im. Adama Piwowara. Po raz drugi w historii to wyróżnienie odebrała z rąk prezydenta miasta Marcina Bazylaka dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor dąbrowskiej Akademii WSB.

Oto fragment laudacji, która wygłoszona została podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury Zagłębia: "Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz jest promotorką tworzenia europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu powstał w Dąbrowie Górniczej międzynarodowy ośrodek akademicki uznany przez światowe instytucje akredytacyjne, kształcący studentów z całego świata. Jest promotorką różnorodności kulturowej, otwartości i współpracy, przyczynia się do rozwoju i promocji Miasta na arenie międzynarodowej, budując wizerunek Dąbrowy Górniczej jako naukowego ośrodka akademickiego widocznego na mapie Europy i świata.

Jako inicjatorka Rady Ekspertów działającej przy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz przez wiele lat członkini Dąbrowskiej Rady Biznesu – organizacji doradczej przy prezydencie miasta Dąbrowa Górnicza, wspiera działalność miasta w obszarze inwestycji w zakresie: przedsiębiorczości, rozwoju oświaty, kultury i sportu, wypracowania założeń do kluczowych polityk publicznych miasta, tworzenia strategii i koncepcji dla Fabryki Pełnej Życia – kluczowej rewitalizowanej przestrzeni publicznej miasta.”

Po raz pierwszy "Złoty Laur" Zdzisława Dacko-Pikiewicz odebrała w 2015 roku.

Nagroda „Złoty Laur” została ustanowiona dla upamiętnienia pierwszego prezydenta Dąbrowy Górniczej, dra Adama Piwowara, który piastował swój urząd przez trzy kadencje i dał się poznać jako wielki patriota. Od 2009 roku stanowi honorowe wyróżnienie prezydenta miasta. Przyznawane jest osobom fizycznym, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym za szczególne zasługi w działalności samorządowej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, sportowej i społecznej na rzecz Dąbrowy Górniczej.

"Złoty Laur" odebrali także m.in. ks. kanonik Andrzej Stasiak, kustosz sanktuarium i parafii Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, prof. dr hab. Zygmunt Tlatlik, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w latach 2007–2018, Zbigniew Łukasik, były dyrektor MZBM w Dąbrowie Górniczej, wieloletni radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, społecznik, a także Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych oraz fundacja Godne Życie.

Uroczystość w Dąbrowie Górniczej uświetnił koncert z udziałem muzycznych gwiazd - Ewy Urygi, Jorgosa Skoliasa i Kuby Badacha, które przyjechały do Pałacu Kultury Zagłębia na zaproszenie Dariusza Ziółka. Był to jednocześnie muzyczny benefis dąbrowskiego muzyka.

Dariusz Ziółek jest znakomitym dąbrowskim muzykiem, gitarzystą basowym, multiinstrumentalistą i kompozytorem, autorem hejnału Dąbrowy Górniczej. Działa na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi „Fryderykiem” za album „4 Basy”. Na co dzień pełni funkcję zastępcy dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych i koncertuje z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi oraz bluesowymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie