Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Złoty Laur" im. Adama Piwowara dla Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
"Złoty Laur" odebrała dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Galę uświetnił koncert, będący jednocześnie muzycznym benefisem Dariusza Ziółka 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
"Złoty Laur" odebrała dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Galę uświetnił koncert, będący jednocześnie muzycznym benefisem Dariusza Ziółka Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Dariusz Nowak
Podczas koncertu noworocznego w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej poznaliśmy laureata corocznej nagrody, "Złotego Lauru" im. Adama Piwowara. Po raz drugi w historii to wyróżnienie odebrała z rąk prezydenta miasta Marcina Bazylaka dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor dąbrowskiej Akademii WSB.

Oto fragment laudacji, która wygłoszona została podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury Zagłębia: "Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz jest promotorką tworzenia europejskiej przestrzeni edukacyjnej. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu powstał w Dąbrowie Górniczej międzynarodowy ośrodek akademicki uznany przez światowe instytucje akredytacyjne, kształcący studentów z całego świata. Jest promotorką różnorodności kulturowej, otwartości i współpracy, przyczynia się do rozwoju i promocji Miasta na arenie międzynarodowej, budując wizerunek Dąbrowy Górniczej jako naukowego ośrodka akademickiego widocznego na mapie Europy i świata.

Jako inicjatorka Rady Ekspertów działającej przy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz przez wiele lat członkini Dąbrowskiej Rady Biznesu – organizacji doradczej przy prezydencie miasta Dąbrowa Górnicza, wspiera działalność miasta w obszarze inwestycji w zakresie: przedsiębiorczości, rozwoju oświaty, kultury i sportu, wypracowania założeń do kluczowych polityk publicznych miasta, tworzenia strategii i koncepcji dla Fabryki Pełnej Życia – kluczowej rewitalizowanej przestrzeni publicznej miasta.”

Po raz pierwszy "Złoty Laur" Zdzisława Dacko-Pikiewicz odebrała w 2015 roku.

Nagroda „Złoty Laur” została ustanowiona dla upamiętnienia pierwszego prezydenta Dąbrowy Górniczej, dra Adama Piwowara, który piastował swój urząd przez trzy kadencje i dał się poznać jako wielki patriota. Od 2009 roku stanowi honorowe wyróżnienie prezydenta miasta. Przyznawane jest osobom fizycznym, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym za szczególne zasługi w działalności samorządowej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, sportowej i społecznej na rzecz Dąbrowy Górniczej.

"Złoty Laur" odebrali także m.in. ks. kanonik Andrzej Stasiak, kustosz sanktuarium i parafii Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, prof. dr hab. Zygmunt Tlatlik, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w latach 2007–2018, Zbigniew Łukasik, były dyrektor MZBM w Dąbrowie Górniczej, wieloletni radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, społecznik, a także Dąbrowskie Forum Organizacji Pozarządowych oraz fundacja Godne Życie.

Uroczystość w Dąbrowie Górniczej uświetnił koncert z udziałem muzycznych gwiazd - Ewy Urygi, Jorgosa Skoliasa i Kuby Badacha, które przyjechały do Pałacu Kultury Zagłębia na zaproszenie Dariusza Ziółka. Był to jednocześnie muzyczny benefis dąbrowskiego muzyka.

Dariusz Ziółek jest znakomitym dąbrowskim muzykiem, gitarzystą basowym, multiinstrumentalistą i kompozytorem, autorem hejnału Dąbrowy Górniczej. Działa na polskiej scenie muzycznej od 1985 roku, kiedy to zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego na festiwalu Jazz Jantar. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, między innymi „Fryderykiem” za album „4 Basy”. Na co dzień pełni funkcję zastępcy dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych i koncertuje z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi oraz bluesowymi.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto