Maja Chwalińska z najlepszymi zawodnikami w regionie i Tonim Nadalem
Nasza młoda, utalentowana tenisistka Maja Chwalińska stale podnosi swoje umiejętności i całkiem dobrze radzi sobie na korcie. Sukces goni sukces, ale nic nie przychodzi łatwo. To wszystko efekty systematycznej pracy, także z trenerem Pawłem Kałużą.

Oto ostatnie informacje z kortów

OTK Super Seria – Pabianice 25.05.2013 - 27.05.2013

Singiel: 1 miejsce Maja Chwalińska potwierdziła dobrą dyspozycję w turnieju najwyższej rangi, tracąc w turnieju tylko siedem gemów w finale pokonała koleżankę z reprezentacji Polski U12 Olę Wierzbowską. W sezonie letnim po dwóch turniejach mają bilans po 1:1.

Debel: ćwierćfinał W parze z Dominiką Szczotką z Rzeszowa (Zosia Podbioł stała partnerka jest kontuzjowana) Maja Chwalińska przegrała nieznacznie 6:7, 6:4, 5:10 w przedwczesnym finale z parą Ola Wierzbowska/Weronika Baszak (Kraków/Wrocław), które wygrały cały turniej, tracąc później tylko trzy gemy. Nadmienić warto, że Maja Chwalińska zdobyła lub wymusiła 90 procent punktów w tym meczu.

Ryga Open 2013

Maja Chwalińska została powołana przez Polski Związek Tenisowy na turniej z cyklu Tenis Europe Junior Tour, który odbędzie się w stolicy Łotwy (17 – 23.06.2013). Ryga przez tydzień będzie tenisową stolicą europy ponieważ w turnieju głównym wystąpi w sumie 256 tenisistek i tenisistów w czterech kategoriach wiekowych do lat 12, 14, 16 i 18. Dodać trzeba, że tyle samo uczestników wystartuje w eliminacjach (14 – 16.06.2013).

Spotkanie z Tonim Nadalem

Nieco wcześniej, w kwietniu, w Katowickim Spodku podczas zawodowego turnieju kobiet BNP Paribas Katowice Open odbyła się Międzynarodowa Konferencja Trenerów Tenisa. Jednym z wykładowców był Toni Nadal, wujek i trener Rafaela Nadala byłego lidera rankingu ATP World Tour, zwycięzcy 11 turniejów wielkoszlemowych. Praktyczne zajęcia Taniego Nadala demonstrowała między innymi dąbrowianka Maja Chwalińska, która wywołała kilkukrotny aplauz widowni, zachwyconej techniką jej gry oraz poruszaniem się po korcie.