PlusLiga siatkarek: Gwardia Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

Leszek Jaźwiecki
Joanna Szczurek przebija się przez blok siatkarek Gwardii
Joanna Szczurek przebija się przez blok siatkarek Gwardii Jakub Jaźwiecki
W trzecim meczu play off o miejsca 1-8 w PlusLidze Kobiet siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały we Wrocławiu Gwardię 3:0 i prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1. Do awansu do następnej rundy potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. Kolejne spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie dzisiaj.

Siatkarki Tauronu podrażnione porażką z Gwardią na swoim parkiecie w drugim meczu rozpoczęły wczorajsze spotkanie z impetem. Uzyskały trzypunktowe prowadzenie, a po drugiej przerwie technicznej pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie dwa punkty.

PlusLiga siatkarek - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 2:3 [ZDJĘCIA]

Uśpione wysokim prowadzeniem w następnej partii siatkarki z Dąbrowy Górniczej najpierw pozwoliły się wrocławiankom dogonić, a potem nawet wyprzedzić (15:12 dla Gwardii). Widząc, że zwycięstwo w tym secie wymyka im się z rąk włączyły jednak drugi bieg i po kilku dobrych, kombinacyjnych i szybkich akcjach odzyskały prowadzenie. Wymiana ciosów trwała już do samego końca tego seta. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Waldemara Kawki. W ostatnie akcji Katarzynie Mroczkowskiej nieco zadrżała ręka i piłka minimalnie wyszła poza pole gry, dając tym samym zwycięstwo drużynie Tauronu.

Porażka w tym secie podcięła skrzydła siatkarkom Gwardii, co ułatwiło zadanie drużynie Tauronu. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu prowadziły 7:1, a po kolejnych zagrywkach 14:2. Podopieczne trenera Kawki grały swobodnie i pewnie kroczyły do zwycięstwa ze spokojem kończąc kolejne akcje. Przy stanie 20:4 kibice zaczęli się głośno zastanawiać czy siatkarki Gwardii zdołają zdobyć choćby dziesięć punktów. Wrocławianki w niczym nie przypominały zespołu, który kilka dni temu rywalizował jak równy z równym z zespołem z Dąbrowy. Mecz zakończyła skutecznym atakiem wyróżniająca się w tej partii Elżbieta Skowrońska.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 3:1

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Dąbrowy Górniczej była Izabela Żebrowska, która zdobyła 12 punktów, "oczko" mniej na swoim koncie zapisała Skowrońska.

LSK. O miejsca 1-8:
Gwardia Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 25:27, 14:25)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:1 dla Tauronu. Dzisiaj kolejne spotkanie (początek 18.00).

Gwardia Wołosz, Efimienko, Barańska, Mroczkowska, Jaszewska, Tokarska, Krzos (libero) oraz Witczak, Czypiruk, Matyjaszek, D. Sobolska.
Tauron Muhlsteinova, Plchotova, Skowrońska, Szczurek, Żebrowska, Lis, Strasz (libero) oraz Kurnikowska, Haładyn