Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z listopada 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Dąbrowie Górniczej? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Górniczej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Górniczej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Dąbrowy Górniczej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Poznaj NAJLEPSZYCH nauczycieli z Dąbrowy Górniczej. Oto ZŁOTA DWUNASTKA! Pracują w przedszkolach, podstawówkach i szkołach średnich”?

Przegląd listopada 2023 w Dąbrowie Górniczej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Poznaj NAJLEPSZYCH nauczycieli z Dąbrowy Górniczej. Oto ZŁOTA DWUNASTKA! Pracują w przedszkolach, podstawówkach i szkołach średnich

Szkoła w Dąbrowie. Który nauczyciel jest najlepszy? Oto ZŁOTA DWUNASTKA z miasta! To oni zwyciężyli w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Zachodniego, w którym Czytelnicy wybierali m.in. najlepszego nauczyciela lub nauczycielkę w Dąbrowie Górniczej. Przybliżamy dziś sylwetki laureatów. To nauczyciele przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych z terenu naszego miasta. Zobacz w galerii, kto został Nauczycielem Roku 2023 w Dąbrowie Górniczej.

📢 Justyna, studentka z Dąbrowy Górniczej, NAJPIĘKNIEJSZĄ Polką! Oto zdjęcia z finału konkursu Miss Polska 2023

Konkurs piękności. W weekend odbył się finał konkursów piękności Polska Miss 2023 - Polska Miss 2023 i Polska Miss Nastolatek 2023! Najpiękniejszą została 23-letnia Justyna Haberka, studentka z Dąbrowy Górniczej. Gratulujemy! Zobacz zdjęcia z gali.

📢 Jarmark świąteczny w Dąbrowie Górniczej. Czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Będzie też młyńskie koło. To wszystko od 4 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy, kiermasz świąteczny, karuzela, występy sceniczne na placu Wolności w centrum. To wszystko czeka na mieszkańców Dąbrowy Górniczej i gości z innych miast regionu. To będzie magiczny, przedświąteczny czas, który potrwa aż od 4 do 23 grudnia. Atrakcje i niespodzianki zaplanowane zostały w Fabryce Pełnej Życia i na Placu Wolności.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Dąbrowy Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Przed nami remont drogi wojewódzkiej 790 w Dąbrowie Górniczej! Co i gdzie się zmieni?

INWESTYCJE. W Dąbrowie Górniczej obecnie trwa nadal remont głównych dróg, które prowadzą przez miasto, a na horyzoncie jest już kolejna, duża drogowa inwestycja. Tym razem chodzi o całkowitą przebudowę drogi wojewódzkiej nr 790 na odcinku ponad 3,5 kilometrów.

📢 Fabryka Pełna Życia dostanie 78 mln złotych. Wybuduje nowe śródmieście Dąbrowy Górniczej w postindustrialnym klimacie!

W Dąbrowie Górniczej w postindustrialnych przestrzeniach byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum powstanie nowe śródmieście z wieloma atrakcjami. Zajmująca się tym projektem spółka Fabryka Pełna Życia pozyskała na to przedsięwzięcie aż 78 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

📢 Nocny pożar w Dąbrowie Górniczej. Płonęło mieszkanie w bloku przy ul. Struga. Cztery nieprzytomne osoby w mieszkaniu

Nocny pożar w Dąbrowie Górniczej. W nocy z wtorku na środę doszło do pożaru w bloku. Strażacy po wyważaniu drzwi, znaleźli cztery nieprzytomne osoby w mieszkaniu.

📢 Andrzejki 2023 w Dąbrowie Górniczej. Była potańcówka dla seniora w Ząbkowicach. Działo się! Zobacz zdjęcia

Dąbrowa Górnicza. W Domu Kultury Ząbkowice zorganizowano andrzejkową potańcówkę dla seniora. Działo się. Zobacz zdjęcia.

📢 Dworzec w Dąbrowie Górniczej po remoncie nadal się zmienia. Trwa aranżacja wnętrz dla Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Dworzec kolejowy w śródmieściu Dąbrowy Górniczej został otwarty po gruntownym remoncie na początku października tego roku. Pasażerowie korzystają już ze wszystkich udogodnień. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany. Zgodnie z umową miasta z PKP do dworcowych pomieszczeń wprowadzi się wkrótce Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Przeprowadza się do nowych pomieszczeń z kamienicy przy ulicy 3 Maja.

📢 Tak drwią z Dąbrowy Górniczej i jej mieszkańców? Zobacz MEMY! Co rozbawiło internautów? Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie

Tak drwią z Dąbrowy Górniczej? Zebraliśmy najpopularniejsze MEMY o naszym mieście z ostatnich kilku lat. Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Nie jest odkryciem, że Dąbrowa Górnicza jest częstym motywem zabawnych grafik. A co internautów śmieszy najbardziej w naszym mieście? Sprawdź to!

📢 W Śląskiem ZDW będzie remontował te drogi w 2024 i 2025 roku. Nowe drogi, mosty, obwodnice. Gdzie ucieszą się kierowcy?

Remonty dróg wojewódzkich w Śląskiem trwają praktycznie cały czas, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne. Inwestycji jest dużo, część z nich będzie nadal kontynuowana w 2024 roku. Sprawdziliśmy, gdzie nadal będzie można spotkać drogowców i kiedy te przedsięwzięcia będą mieć swój finał?

📢 Tu w Śląskiem najczęściej giną ludzie na drogach! Zobacz niechlubny ranking TOP 15. Tam wypadków śmiertelnych jest najwięcej

RAPORT. W tych miastach w woj. śląskim jest największy odsetek ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W naszej galerii znajdziesz ranking 15 miast z najwyższym wynikiem. Raport powstał w oparciu o dane dotyczą roku 2022 i pochodzi z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK).

📢 Dąbrowa Górnicza z lotu ptaka - zobacz ciekawe zdjęcia! Tak miasto wyglądało w 2015 roku. Bardzo się zmieniło?

Z lotu ptaka! Dąbrowa Górnicza to największe miasto w Śląskiem i dziesiąte pod względem powierzchni w całej Polsce. Składa się z wielu dzielnic, a także terenów zielonych, stale się rozwija i zmienia z każdym rokiem. Tym bardziej niesamowicie prezentują się zdjęcia miasta z lotu ptaka, wykonane w 2015 roku.

📢 Uwaga na fake news! Nie ma wyrównania 500+ do kwoty 800 zł od sierpnia. Nie ma też takiego wniosku i nie trzeba go składać w ZUS-ie

W internecie pojawiły się fałszywe doniesienia, dotyczące rzekomego wyrównania świadczenia wychowawczego z kwoty 500 zł do 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do końca tego roku. Pojawił się nawet fałszywy dokument wniosku. - Wyrównanie świadczenia 500+ do kwoty 800 zł za okres od sierpnia 2023 r. do grudnia 2023 r. to fałszywa informacja, która krąży w internecie – przestrzega Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

📢 Mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa. Zobaczcie, jak kibice przeżywali starcie i wynik

W sobotę 25 listopada 2023 roku w meczu 10. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Legią Warszawa 86:103, choć po trzech kwartach prowadził 68:67. Triple-double osiągnął zawodnik gospodarzy Tayler Persons. Zobacz ZDJĘCIA z dąbrowskiej hali Centrum.

📢 Pogoria Morsuje powitała zimę. Zobaczcie zdjęcia z pierwszej naprawdę mroźnej kąpieli w Dąbrowie Górniczej

Pierwszy atak zimy najbardziej ucieszył wielbicieli lodowatych kąpieli. Członkowie stowarzyszenia Pogoria Morsuje z Dąbrowy Górniczej bawili się w niedzielę w świetnych humorach. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

📢 Rewelacyjny obiad w Dąbrowie Górniczej? W tych 15 restauracjach można świetnie zjeść - polecają je dąbrowianie! Znasz te lokale?

Rewelacyjny obiad w Dąbrowie Górniczej? Gdzie warto zjeść obiad z rodziną na mieście? Gdzie warto zjeść z rodziną na mieście? Gdzie coś przekąsić ze znajomymi? Dąbrowianie polecają te lokale! Oto ranking 15 najlepiej ocenianych restauracji w Dąbrowie Górniczej. Te miejsca zdobyły ponad 4,5 gwiazdki w opiniach Google! Znasz je?

📢 Tak Dąbrowa Górnicza wyglądała 50 lat temu! Miasto było jednym wielkim placem budowy. Powstawała wtedy Huta Katowice

Dąbrowa Górnicza w latach 70. minionego wieku wyglądała zupełnie inaczej. Wraz z budową Huty Katowice miasto przeszło całkowitą metamorfozę. Stare kamienice musiały czasem ustąpić miejsca nowym osiedlom. Powstawały nowe drogi, szkoły, ośrodki zdrowia i sklepy. To, co wówczas działo się w mieście możecie dziś zobaczyć na zdjęciach.

📢 Dąbrowa Górnicza w przebudowie. Finał prac coraz bliżej. Powstają ronda, drogi, chodniki i ścieżki rowerowe

W Dąbrowie Górniczej w przebudowie nadal są główne drogi, prowadzące przez miasto. Kierowcy muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu i zwężenia. Drogowcy spieszą się, bo wszystko ma być gotowe, zgodnie z deklaracjami lokalnych władz, do końca tego roku. Co zatem dzieje się teraz w mieście? Gdzie są utrudnienia?

📢 Sportowe emocje na Paraspartakiadzie 2023 w Dąbrowie Górniczej! Ponad 400 uczestników wzięło udział w wydarzeniu. Sprawdź zdjęcia z imprez

Dąbrowa Górnicza. Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych co roku gromadzi setki mieszkańców całego regionu, a także ościennych województw. Podobnie było w czwartek 23 listopada, kiedy to odbyła się już 23. edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Ponad 400 uczestnikom dopisywał dobry humor, nie zabrakło tańców, wspólnej zabawy i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Dopingowali im m.in. opiekunowie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych.

📢 Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Meresa w Dąbrowie Górniczej. Były komendant Państwowej Straży Pożarnej spoczął na Cmentarzu Parafialnym

W Dąbrowie Górniczej odbył się pogrzeb Zbigniewa Meresa. Strażacy, rodzina i przyjaciele pożegnali w kościele pw. Chrystusa Króla byłego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Pochowano go na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowie Górniczej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto