Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ulicy Morcinka i jego filia przy ul. Swobodnej w remoncie

OPRAC.: PAS
Trwa remont Środowiskowego Domu Samopomocy i jego filii Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa remont Środowiskowego Domu Samopomocy i jego filii Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE D. Nowak
Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowie Górniczej otrzymał fundusze na remont siedziby głównej przy ul. Morcinka 15 oraz filii przy ul. Swobodnej 59. W sumie to 76 tysięcy 673 zł. Prace rozpoczęły się 5 sierpnia.

W filii ŚDS zaplanowano malowanie ośmiu sal dydaktycznych wraz z montażem odbojów przeciwuderzeniowych do ścian oraz malowanie korytarzy, w których mieszczą się szatnie. Z kolei, w siedzibie głównej SDŚ w zakresie robót znalazło się malowanie pięciu pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne oraz terapia indywidualna dla podopiecznych. Zaplanowany remont ma na celu także adaptację jednego z pomieszczeń placówki na archiwum oraz na szatnię.

- Cieszymy się, że otrzymaliśmy fundusze na remont w czasie wakacji. Korzystając z uprzejmości dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, pani Violetty Trzciny, która udostępniła nam dodatkowe pomieszczenia szkoły, mogliśmy kontynuować swoją działalność i bez przeszkód prowadzić zajęcia terapeutyczne dla naszych podopiecznych – mówi Paulina Ochenduszko –Szostak, dyrektor ŚDS w Dąbrowie Górniczej.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej państwa z 2020 roku, przeznaczonej na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi - program kompleksowego wsparcia dla rodzin „za życiem”. Remont pomieszczeń nie tylko poprawi ich funkcjonalność, ale wpłynie też na estetykę obiektu.

Środowiskowy Dom Samopomocy istnieje w Dąbrowie Górniczej od listopada 1997 roku. Jest ośrodkiem wsparcia, który powstał by pomagać osobom z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnych intelektualnie. Posiada 60 miejsc dla osób rehabilitujących się w systemie dziennym od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 16. W filii ośrodka z opieki specjalistów może korzystać 20 osób dorosłych osób ze sprzężoną niepełnosprawnością i spektrum autyzmu.

Zadaniem placówki jest dążenie do pełnego i samodzielnego funkcjonowania psychospołecznego osób zmagających się z różnymi problemami natury psychicznej. Można tutaj liczyć na wsparcie wielu specjalistów tj. psychologa, pedagoga, instruktorów terapii zajęciowej, opiekunów, asystentów osoby niepełnosprawnej, pracownika socjalnego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto