Zamek Książ: najlepsze atrakcje na weekend. Ceny biletów i noclegów, praktyczne informacje dla turystów, galeria pięknych zdjęć

Emil Hoff
Emil Hoff
Zamek Książ skrywa mnóstwo atrakcji i tajemnic, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie w czasie weekendowej wycieczki. Czy można zwiedzać tajemnicze tunele pod zamkiem, jak prezentują się komnaty słynnej Księżnej Daisy, co czeka śmiałków, którzy zdecydują się na nocny obchód Zamku Książ? Na te i więcej pytań odpowiadamy w praktycznym przewodniku "Zamek Książ na weekend: godziny otwarcia, ceny biletów, główne atrakcje".
Zamek Książ skrywa mnóstwo atrakcji i tajemnic, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie w czasie weekendowej wycieczki. Czy można zwiedzać tajemnicze tunele pod zamkiem, jak prezentują się komnaty słynnej Księżnej Daisy, co czeka śmiałków, którzy zdecydują się na nocny obchód Zamku Książ? Na te i więcej pytań odpowiadamy w praktycznym przewodniku "Zamek Książ na weekend: godziny otwarcia, ceny biletów, główne atrakcje". Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą
Zamek Książ to prawdopodobnie najpopularniejszy zabytek Dolnego Śląska. Nie jest to zakurzone muzeum, lecz pełne życia centrum turystyczne z bogatą ofertą atrakcji. Co warto zobaczyć i zrobić w Zamku Książ w czasie weekendowej wycieczki? Co kryje się w tajemniczych podziemiach, co czeka śmiałków zwiedzających Zamek Książ nocą i kiedy otworzone zostaną słynne Ogrody Światła? Ile kosztują bilety i noclegi w zamkowym hotelu? Zapraszamy do praktycznego informatora dla turystów: atrakcje Zamku Książ na rodzinną wycieczkę.

Spis treści

Zamek Książ w Wałbrzychu: zabytek pełen atrakcji

Zamek Książ to jedna z najpopularniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Pięknie położony, staranie odrestaurowany i wprost naszpikowany atrakcjami Zamek otacza duży park, w którym na turystów czekają jeszcze tajemnicze mauzoleum rodu Hochbergów i stadnina koni. Zamkowy bilet daje też wstęp do położonej nieco dalej na południe Palmiarni pełnej egzotycznych roślin.

Latem w Zamku organizowane są rekonstrukcje historyczne, pikniki i dwa festiwale (Kwiatów i Sztuki oraz Dolnośląski Festiwal Tajemnic, a jesienią i zimą zapalane są spektakularne Ogrody Światła.

Jak widać, zwiedzanie Zamku Książ to przygoda na cały weekend. Na szczęście i o tym pomyślano: w Zamku działa nawet hotel.
Przygotowaliśmy dla Was przewodnik po atrakcjach Zamku Książ. Zajrzymy do jego wnętrz, tarasów, podziemi, parku i Palmiarni. Zebraliśmy też praktyczne informacje o cenach biletów, posiłków, noclegów i parkingów. W jednym miejscu znajdziecie wszystkie informacje, potrzebne do zorganizowania weekendowej wycieczki do Zamku Książ.

Historia Zamku Książ. Od piastowskich książąt do Adolfa Hitlera

Jak wzniesiono „Klucz do Śląska”?

Historia Zamku Książ zaczyna się w XIII w., kiedy książę świdnicko-jaworski Bolko I Surowy nakazał wzniesienie twierdzy na tym wyjątkowo pięknym i obronnym miejscu. To właśnie raczej obronność niż piękne widoki zdecydowała o budowie pierwotnego zamku, który miał stać się „kluczem do Śląska”. Kto kontrolował warownię na wzgórzu wśród lasów, ten miał też w ręku ważne szlaki regionu.

Kiedy w XIV w. świdnicko-jaworska linia Piastów, zamek stał się własnością królów czeskich. W kolejnym stuleciu przeszedł w ręce Węgrów, którzy przebudowali Zamek Książ, zmieniając go z surowej warowni w całkiem wygodną siedzibę.

W 1509 r. zamek przejął ród Hobergów, nazywanych później Hochbergami. Ród ten miał w Zamku Książ swoją siedzibę przez ponad 400 lat, aż do 1941 r., kiedy posiadłość została skonfiskowana przez nazistów. To właśnie Hochbergowie nadali Zamkowi dzisiejszy wygląd, otoczyli go tarasami i ogrodami. W XVIII w. Konrad Ernst Maksymilian Hochberg dokonał pierwszej wielkiej przebudowy Zamku, nadając mu barokowy wygląd.

Zamek Książ nazywany był "Kluczem do Śląska" z powodu swego strategicznego położenia.
Zamek Książ nazywany był "Kluczem do Śląska" z powodu swego strategicznego położenia. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Zamek Książ od Księżnej Daisy do dziś

Być może najsłynniejszą mieszkanką Zamku Książ była Maria Teresa Cornwallis West, żona Jana Henryka XV Hochberga. Maria Teresa znana jest szerzej jako Księżna Daisy. Słynęła z ciętego języka i współczucia dla potrzebujących, którym chętnie niosła pomoc na liczne sposoby. Uważa się ją za jedną z pierwszych i ważniejszych reformatorek społecznych na Dolnym Śląsku.

Księżna Daisy była też świadkiem kolejnej wielkiej rozbudowy Zamku w latach 1908-1923, dla niej też Jan Henryk XV zbudował słynną dziś Palmiarnię. Księżna Daisy opisała swoje barwne życie i czasy w pamiętniku, wydanym w j. polskim jako „Lepiej przemilczeć”.

W czasie II wojny światowej Zamek Książ został skonfiskowany przez nazistów, którzy wywiercili pod nim sieć podziemnych tuneli i hal. Po wkroczeniu Armii Czerwonej Zamek został zdewastowany, a jego biblioteka rozkradziona. Przez kolejne 10 lat Książ niszczał. Szeroko zakrojone prace remontowe rozpoczęto w 1974 r., a w 1991 r. Zamek przeszedł na własność Gminy Wałbrzych.

Za najważniejsze wydarzenie w powojennej historii Zamku uchodzi otwarcie wystawy „Metamorfozy Zamku Książ”, współorganizowanej z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, w lipcu 2015 r. Dzięki współpracy obu placówek udało się sprowadzić z powrotem do Zamku Książ liczne dzieła sztuki z dawnej kolekcji rodu Hochbergów.

Spektakularne sale i korytarze Zamku Książ można zwiedzać wzdłuż kilku różnych Traktów.
Spektakularne sale i korytarze Zamku Książ można zwiedzać wzdłuż kilku różnych Traktów. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Ciekawostki o Zamku Książ

 • Zamek książ jest trzecim co do wielkości pod względem kubatury zamkiem w Polsce. Pierwszy jest Malbork, drugi Wawel.
 • Książ to największy z zamków Dolnego Śląska.
 • W tracie swej burzliwej historii Zamek Książ był wielokrotnie przebudowywany. Dziś można w nim podziwiać przynajmniej trzy różne style architektoczniczne: gotycki, renesansowy i barokowy.
 • W czasie II wojny światowej naziści planowali przekształcić Zamek w jedną z kwater głównych Adolfa Hitlera.
 • Na Zamku gościło w przeszłości wiele znakomitych postaci historycznych, np. Izabela Czartoryska, car Mikołaj I, Winston Churchill.
 • Zamek Książ "wystąpił w wielu filmach", np. "Hrabina Cosel" w reż. Jerzego Antczaka z 1968 r. Jest też widoczny z oddali np. w "Akademii Pana Kleksa" w reż. Krzysztofa Gradowskiego z 1984 r.

Zamek Książ w Wałbrzychu na mapie

Zamek Książ stoi przy ul. Piastów Śląskich 1, ok. 7 km od centrum Wałbrzycha.

Czytaj też: Elżbieta II: jak mieszkała królowa? Pałac Buckingham, zamek Windsor – zwiedzanie wnętrz królewskich siedzib bez wychodzenia z domu

Zwiedzanie Zamku Książ

Wnętrza Zamku

Wnętrza Zamku Książ można zwiedzać wzdłuż kilku różnych traktów i ścieżek, zorganizowanych w ramach wystaw tematycznych.
Przez słynną wystawę „Metamorfozy Zamku Książ” prowadzą dwa trakty:

 • Trakt Barokowy: to Dziedziniec Honorowy i reprezentacyjne sale Zamku, w których podziwiać można piękny barokowy wystrój i dzieła sztuki, m.in. Sala Metamorfoz, Sala Orientalna, Pokój Gier i Salon Włoski
 • Trakt Środkowy: prowadzi przez starszą, średniowieczno-renesansową część zamku, gdzie w Sali Konrada podziwiać można galerię wielkich europejskich rodów, których losy splątane były z dziejami Zamku Książ. Inne atrakcje na tym trakcie to np. Sala Rycerska, Hol Myśliwski i Czarny Dziedziniec.

Tarasy zamkowe

Tarasy Zamku Książ to połączenie ogrodów francuskich, angielskich i punktu widokowego. Szczególnie troszczyła się o nie i rozbudowywała je księżna Daisy. Dziś zwiedzać można aż 14 tarasów, m.in. Prochowy, Orzechowy, Wodny, Rożany i Arkadowy. Rozciągają się z nich piękne widoki; zamkowe tarasy to także popularne miejsca na sesje zdjęciowe (cena to ok. 250 zł).

Tarasy można zwiedzać razem z pozostałymi częściami Zamku lub osobno (należy kupić bilet do Palmiarni). Niestety, tarasy nie są otwarte dla turystów przez cały rok, a jedynie w sezonie letnim od 1 kwietnia do 30 września.

Zamek otaczają liczne tarasy, z których rozciągają się piękne widoki.
Zamek otaczają liczne tarasy, z których rozciągają się piękne widoki. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Podziemia Zamku

Pod Zamkiem Książ rozciąga się sieć podziemnych tuneli o niejasnej historii i przeznaczeniu, być może powiązanych z Projektem Riese (wielkim i nigdy nieukończonym przedsięwzięciem budowlanym nazistowskich Niemiec, którego efektem jest kilka kompleksów podziemi na Dolnym Śląsku). Turyści zwiedzający podziemia Zamku Książ z przewodnikiem zobaczą m.in. wielką halę, skalne korytarze i potężny bunkier. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o niezwykłych, często słabo znanych dziejach Zamku i roli, jaką odegrał lub miał odegrać w czasie II wojny światowej.

Nocne zwiedzanie Zamku Książ

Nocne zwiedzanie Zamku Książ to gratka dla miłośników dreszczyku. Turyści indywidualni mogą przemierzyć zamkowe korytarze i komnaty po zmroku z przewodnikiem, który opowiada im niezwykłe i nieco niepokojące historie i anegdoty, mogące sugerować, że Zamek Książ jest nawiedzony. Drogę oświetlają tylko przenośne lampy, a śmiałkom wolno zajrzeć do pomieszczeń, nieudostępnianych w czasie zwykłego zwiedzania, np. do starych piwnic Hochbergów.

Nocne zwiedzanie Zamku Książ odbywa się najczęściej w piątki i soboty. Kalendarium dostępnych terminów można znaleźć na oficjalnej stronie atrakcji.

Zabierz energię ze sobą

Materiały promocyjne partnera

Zamek Książ: dodatkowe atrakcje

W bliskim sąsiedztwie Zamku Książ znajduje się jeszcze kilka interesujących miejsc, które turyści mogą zwiedzić, kupując łączone bilety. Jakie jeszcze atrakcje można zobaczyć przy Zamku Książ?

Mauzoleum Hochbergów

Mauzoleum Hochbergów leży w parku na Topolowej Górce, ok. 700 m od Zamku Książ.

Pierwotnie budowla pełniła funkcję pawilonu widokowego. W 1883 r. pawilon przebudowano jednak na kaplicę grobową. W krypcie jako pierwsza spoczęła bezimienna córeczka Księżnej Daisy i Jana Henryka XV, a w końcu i sama księżna. W czasie II wojny światowej ciała członków rodu von Hochberg zostały usunięte z mauzoleum w obawie, że zostaną sprofanowana przez Armię Czerwoną. Nie wiadomo, gdzie zostały złożone przez służbę.

Dziś Mauzoleum przyciąga turystów przede wszystkim pięknymi zdobieniami i freskami ukazującymi barokowy Zamek Książ.

Na terenie parku zamkowego wznosi się Mauzoleum rodu Hochbergów, które można zwiedzać.
Na terenie parku zamkowego wznosi się Mauzoleum rodu Hochbergów, które można zwiedzać. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Zamek Książ – mauzoleum na mapie

Stado Ogierów Książ. Stadnina i ujeżdżalnia

Ok. 500 m od Zamku znajduje się stadnina, w której turyści mogą podziwiać zabytkowe stajnie, powozownię i wyjątkowo piękną krytą ujeżdżalnię koni, wykonaną z drewna modrzewiowego bez użycia gwoździ. Nie brakuje oczywiście koni, które można oglądać w czasie treningów.

Stadnina znajduje się pod opieką Stada Ogierów Książ i stanowi dodatkową atrakcję, niezależną od samego Zamku Książ, choć można ją zwiedzać na biletach łączonych z Zamkiem i innymi atrakcjami (zob. cennik biletów niżej).
W obiekcie organizowane są lekcje jazdy konnej, a nawet kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Zamek Książ – stadnina na mapie

Palmiarnia w Wałbrzychu

Palmiarnia leży ok. 2 km od Zamku, przy ul. Wrocławskiej 158. Pokonanie drogi między Zamkiem i Palmiarnią zajmuje ok 25 min.

Ten niezwykły obiekt - urokliwy pawilon mieszczący egzotyczny ogród – był prezentem, jaki Jan Henryk XV podarował swojej żonie, księżnej Daisy. Wnętrza palmiarni wyłożone są zastygłą lawą z sycylijskiego wulkanu Etna i są obecnie domem dla ok. 250 gatunków rośli ze wszystkich kontynentów, w tym palm i kaktusów.

W Palmiarni Zamku Książ można oglądać egzotyczne rośliny i zwierzęta.
W Palmiarni Zamku Książ można oglądać egzotyczne rośliny i zwierzęta. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Zamek Książ – palmiarnia na mapie

Czytaj też: Zamek w Płakowicach i jego niezwykłe dzieje. Od największej twierdzy na Śląsku po ośrodek misyjny. Atrakcje, ciekawostki, ceny biletów

Ogrody Światła 2022/23 na Zamku Książ

Co roku jesienią i zimą Zamek Książ oferuje turystom dodatkową atrakcję: piękne iluminacje i rzeźby świetlne, rozstawione na tarasach Zamku i w Palmiarni. To tzw. Ogrody Światła, jeden z najpopularniejszych polskich parków iluminacji.

Świetlne kompozycje na Zamku przedstawiać będą np. salę balową i turniej rycerski, ulubione przez Księżą Daisy róże. W tym roku na turystów czekać będzie gra terenowa, polegająca na odnajdywaniu ukrytych na zamku świetlnych kotów, a także iluminowany wagon słynnego Złotego Pociągu. Pojawi się też multimedialna projekcja postaci Księżnej Daisy. Warto dodać, że rok 2023 został ogłoszony w Wałbrzychu Rokiem Księżnej Daisy von Pless, dla uczczenia 150. rocznicy jej narodzin i 80. rocznicy śmierci.

W Palmiarni do oglądania będą, tak jak w poprzednich sezonach, wykonane z tysięcy światełek figury egzotycznych zwierząt, jak żyrafa, flamingi, a nawet wieloryb.

W tym sezonie Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni będzie można oglądać od 28 października 2022 do 28 lutego 2023.

Ogrody Światła zostaną ponownie otwarte 28 października 2022 i będą przyjmować turystów do 28 lutego 2023.
Ogrody Światła zostaną ponownie otwarte 28 października 2022 i będą przyjmować turystów do 28 lutego 2023. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Mapa atrakcji Zamku Książ

Dla lepszej orientacji turyści mogą skorzystać z mapy sytuacyjnej atrakcji Zamku Książ, dostępnej online. Zaznaczono na niej Zamek, Mauzoleum Hochbergów, Palmiarnię, Stado Ogierów, punkt widokowy i Parking Główny.

Wirtualny spacer po Zamku Książ

Otoczenie Zamku Książ można też obejrzeć z loty ptaka dzięki wirtualnemu spacerowi z panoramami 360 stopni, dostępnemu online.

Czytaj też: Pałac Marianny Orańskiej na Dolnym Śląsku. Idealna opcja na weekendowy wyjazd z Wrocławia. Dojedziesz tu w godzinę [ZDJĘCIA]

Ile kosztuje zwiedzanie Zamku Książ? Cennik biletów

Zamek Książ i jego dodatkowe atrakcje można zwiedzać na różne sposoby, w zależności od indywidualnych upodobań i zainteresowań. Tę elastyczność widać także w cenniku biletów. Turyści mogą zakupić online wejściówki różnego typu, dające wstęp do różnych miejsc.

Poniżej podajemy aktualne ceny biletów do atrakcji Zamku Książ. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom do lat 19, studentom do lat 24 i emerytom.

Bilety łączone do kilku atrakcji:

 • All Day Ticket – bilet do Zamku, Podziemi, Palmiarni, Stada Ogierów i Mauzoleum: normalny 79 zł, ulgowy 69 zł.
 • Nocne zwiedzanie Zamku: bilet kupiony online 60 zł, kupiony na miejscu 65 zł.
 • Zamek z przewodnikiem audio, Podziemia i Palmiarnia: normalny 69 zł, ulgowy 59 zł.
 • Zamek, Stado Ogierów, Palmiarnia: normalny 54 zł, ulgowy 44 zł.
 • Zamek, Palmiarnia, Uzdrowisko: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł.
 • Zamek, Palmiarnia: normalny 49 zł, ulgowy 39 zł.
 • Explore Wałbrzych (wejście do Zamku, Palmiarni, Starej Kopalni i Muzeum Porcelany): bilet normalny 81 zł, ulgowy 59 zł.

Bilety do pojedynczych atrakcji:

 • Podziemia: bilet normalny 35 zł, ulgowy 29 zł.
 • Mauzoleum: bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł.
 • Palmiarnia: bilet normalny 19 zł, ulgowy 15 zł.
 • Ogrody Światła na Zamku: bilet normalny 39 zł, ulgowy 33 zł.
 • Ogrody Światła w Palmiarni: bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł.
 • Ogrody Światła na Zamku i w Palmiarni: bilet normalny 59 zł, ulgowy 49 zł.

Wszystkie typu biletów do Zamku Książ można kupić online.

Ważne informacje i zniżki:

 • Sezon wysoki w Zamku Książ trwa od kwietnia do października; sezon niski od listopada do marca.
 • Bilety na zwiedzanie bez przewodnika są ważne przez 12 miesięcy od daty zakupu.
 • Fotografowanie turystyczne bez lampy błyskowej jest bezpłatne.
 • W Zamku honorowany jest Polski Bon Turystyczny, Karta Dużej Rodziny i Wałbrzyska Karta Dużej Rodziny.
Pod Zamkiem Książ ciągną się rozległe podziemia. Nie ma jasności co do tego, jakie było ich przeznaczenie.
Pod Zamkiem Książ ciągną się rozległe podziemia. Nie ma jasności co do tego, jakie było ich przeznaczenie. Dariusz Gdesz / Polska Press, 2018

Zamek Książ: godziny otwarcia i zwiedzania

Godziny otwarcia poszczególnych części Zamku Książ zmieniają się w październiku i listopadzie. Poniżej podajemy aktualne godziny otwarcia, a także nowy rozkład, który będzie obowiązywał od 1 listopada 2022.

Godziny otwarcia Zamku:

 • od 3 października 2022: poniedziałek - piątek godz. 9:00-17:00, sobota i niedziela godz. 9:00-18:00
 • od 1 listopada 2022: poniedziałek - piątek godz. 10:00-16:00, sobota i niedziela godz. 10:00-17:00

Godziny otwarcia Palmiarni:

 • od 1 października 2022: poniedziałek - niedziela godz. 10:00-18:00
 • od 28 października 2022: poniedziałek - niedziela godz. 10:00-16:30

Godziny otwarcia Ogrodów Światła

 • Od 28 października 2022: niedziela - czwartek godz. 17:00-20:00, piątek i sobota godz. 17:00-21:00

Czytaj też: Złota polska jesień. Gdzie wybrać się na weekend w góry, do lasu czy nad morze? Oto wyjątkowo piękne jesienią miejsca w Polsce

Zamek Książ: nocleg w zamkowym hotelu

W trzech pałacowych oficynach na przedzamczu Książa działa hotel, w którym może zamieszkać jednocześnie 80 gości w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych, lub w luksusowych apartamentach.

Ceny noclegów: w zależności od pokoju lub apartamentu i konkretnego dnia, od 225 za noc pokoju 1-osobowym do nawet 1500 zł za noc w apartamencie. W weekendy pokoje niebędące apartamentami są nieco droższe, przeciętnie o 50-100 zł za noc.

Można także wykupić pobyty 2- lub 3-dniowe, łączone z nocnym zwiedzaniem Zamku. Standardowy pokój 2-osobowy w pakiecie kosztuje wtedy 490 zł za noc lub 900 zł za dwie noce.

Tuż przy Zamku Książ działa stadnina Stado Ogierów. Można w niej oglądać zwierzęta i zabytkową ujeżdżalnię.
Tuż przy Zamku Książ działa stadnina Stado Ogierów. Można w niej oglądać zwierzęta i zabytkową ujeżdżalnię. Zamek Książ, materiały prasowe, za zgodą

Informacje praktyczne. Dojazd do zamku, parking

Dojazd do Zamku Książ

Z centrum Wałbrzycha: można podjechać autobusem linii 8 lub 12 (linia 8 kursuje spod stacji kolejowej Wałbrzych Miasto). Dwa przystanki znajdują się ok. 700 i 500 m od Zamku. Można też przespacerować się do celu na własnych nogach. Przejście 2 km między Palmiarnią a Zamkiem zajmuje ok. 20 min.

Z Wrocławia: odległość do Zamku Książ z Wrocławia wynosi ok. 70 km. Trasę można pokonać w ok. 1,5 godziny. Należy kierować się na południowy zachód, przy Kostomłotach skręcić na południe, a potem znowu na zachód na wysokości Świdnicy.

Parking Główny przed Zamkiem Książ i inne miejsca parkingowe

Turyści mogą zostawić samochody na Parkingu Głównym, położonym w parku, ok. 900 m od samego Zamku. Przejście drogi do zamku zajmuje ok. 10-15 min. W drodze do Zamku można zobaczyć m.in. Mauzoleum Hochbergów i punkt widokowy.
Parking Główny jest płatny: jednorazowa opłata za postój samochodu osobowego wynosi 20 zł.

Osobne parkingi znajdują się przy samym Zamku (dla gości hotelowych i osób niepełnosprawnych), a także przy Stadzie Ogierów (opłata 20 zł) i przy Palmiarni w Wałbrzychu (opłata zgodna z miejską taryfą).

Szczegółową informację o dojeździe do Zamku Książ można znaleźć TUTAJ. Wskazówki dla turystów pieszych zostały zebrane TUTAJ.

Zamek Książ na zdjęciach

Zapraszamy do galerii pięknych zdjęć Zamku Książ i jego otoczenia. Zabytek robi wielkie wrażenie o każdej porze roku, a jego Ogrody Światła to jedna z najciekawszych zimowych atrakcji Dolnego Śląska.

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zamek Książ: najlepsze atrakcje na weekend. Ceny biletów i noclegów, praktyczne informacje dla turystów, galeria pięknych zdjęć - Strona Podróży

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie