Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza: młodzi chcą zmieniać miasto i mają na to pomysły

PAS, mat. prasowe
Projekt zmian na w kolonii budynków Huty Bankowej. Autor: Łukasz Radecki
Projekt zmian na w kolonii budynków Huty Bankowej. Autor: Łukasz Radecki
Dąbrowa Górnicza. Jak informuje Urząd Miejski zakończył się właśnie nabór prac w konkursie na pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta.

Dąbrowa Górnicza: młodzi chcą zmieniać miasto i mają na to pomysły

Jak podaje Aneta Nowak, z Biura Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów do organizatorów wpłynęło 13 prac dyplomowych: 11 magisterskich, 1 inżynierska i 1 licencjacka. Zgodnie jednak z Regulaminem Konkursu „… warunkiem przeprowadzenia konkursu jest nadesłanie do organizatora co najmniej trzech prac licencjackich lub inżynierskich oraz co najmniej trzech prac magisterskich, spełniających wymogi formalne…”.

Ponieważ liczba zgłoszonych do konkursu prac dyplomowych studiów I stopnia, tj. inżynierskich i licencjackich jest niższa od wymaganej regulaminem, konkurs rozstrzygnięty zostanie tylko w kategorii: wyróżniająca się praca magisterska.

O zwycięstwo, prestiż i niezłe pieniądze walczyć będzie zatem jedenastu autorów, którzy w terminie przysłali swoje zgłoszenia i spełnili wymagania regulaminowe.

Są wśród nich absolwenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach (4 prace); Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (3 prace), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (3 prace), Politechniki Krakowskiej (2 prace) oraz Politechniki Śląskiej (1 praca). Najlepszy w tej grupie autorów ma szanse na 5 tys. złotych.

Po pierwszym posiedzeniu komisji do ceny merytorycznej dopuszczono 11 prac dyplomowych magisterskich. Tematy obejmują kwestie związane m.in. z zagospodarowaniem wybranych przestrzeni nad zbiornikami Pogoria, rewitalizacji ulicy 3 Maja, dworca kolejowego, a także terenów dawnej kopalni Paryż. W grupie prac projektowych są także: projekt budynku straży pożarnej oraz parku technologicznego. O nagrodę walczyć będą także prace podejmujące temat komunikacji wizualnej dla terenów rekreacyjnych miasta, współpracy samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi w zakresie kształtowania społeczeństwa obywatelskiego, wpływu zbiorników wodnych na wartość nieruchomości gruntowych oraz rozpoznania płytkiej budowy geologicznej terenów inwestycyjnych.

Laureatów szóstej edycji konkursu poznamy jeszcze w listopadzie. O wynikach prac komisji poinformujemy na naszym portalu.

***
Dąbrowski konkurs poświęcony rewitalizacji ma już swoją historię, a jego laureaci rozwijają skrzydła i na swym koncie zapisują coraz nowsze osiągnięcia. Niektórzy prowadzą własną działalność, wielu podjęło współpracę z pracowniami architektonicznymi. Nierzadko zapraszani są do współpracy, bądź proszeni o opinie przy okazji ważnych konsultacji i dyskusji poświęconych miastu. Autorzy ciekawych prac, projektów i koncepcji, rzetelnych opracowań bez względu na decyzję jury i ostateczny werdykt komisji mogą liczyć na rozgłos w mediach, promocję nazwiska i współpracę z miastem. Na udziale w konkursie pośrednio też korzysta uczelnia. Z całą pewnością dąbrowski konkurs to świetna okazja do sprawdzenia się i poddania profesjonalnej ocenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto