DG: drużynowe mistrzostwo Polski dla dąbrowianek. Brawo! [ZDJĘCIA]

mat. prasowe
mat. Stowarzyszenie Centrum Formy
DG. W Warszawie odbyły się Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc w stylu klasycznym, w których bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki i zawodnicy Stowarzyszenia Centrum Formy Dabrowa Górnicza. Założeniem trenera było wygrać drużynowo Mistrzostwa Polski wśród kobiet. Mimo iż ze zgłoszonych sześciu zawodniczek Stowarzyszenia Centrum Formy na zawody nie pojechały z powodu kontuzji Magdalena Czerw i Sylwia Kuśpiet, trener musiał opracować nowa strategię, która dała końcowy efekt w postaci drużynowego Mistrzostwa Polski.

W najlżejszej kategorii wagowej do 47 kg wystartowała debiutantka na zawodach rangi Mistrzostw Polski Aleksandra Szymczykowska, która z wynikiem 35 kg wygrała swoją kategorie wagową zdobywając tytuł mistrzyni Polski wśród juniorek do lat 18 jak i seniorek. Dwa podejścia do ciężaru 37,5 kg naszej debiutantki były już nie udane. W kategorii wagowej 63 kg Katarzyna Kowalik była piąta z wynikiem 42,5 kg, oraz czwarta w kategorii open weteranek. Nie zawiodła nasza najlepsza zawodniczka Aneta Szot, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 72 kg z nowym rekordem Polsk 103 kg ustanowionym w drugim podejściu. Trzecie podejście naszej zawodniczki do 103,5 kg było już nie udane. Do ostatniego podejścia w kategorii 84 kg decydowało się zarówno zwycięstwo Kingi Moczydłowskiej indywidualnie jaki i w klasyfikacji drużynowej. Nasza zawodniczka miała zaliczone w pierwszym podejściu 80 kg i w drugim 85 kg a w trzecim musiała zadysponować na sztangę 87,5 kg ponieważ jej najgroźniejsza rywalka zaliczyła 85 kg będąc zawodniczką lżejszą, Przez pomyłkę obsługa pomostu założyła na sztangę ciężar 103,5 kg, którego nasza zawodniczka nie zdołałam podnieść. Po interwencji należało się naszej zawodniczce dodatkowe czwarte podejście. Po przysługującej przerwie Kinga bardzo zmotywowana podeszła do już prawidłowo obciążonej sztangi i po pięknej walce sztanga poszła w górę. Sędziowie podejście zaliczają jednogłośnie, co dało naszej debiutantce na Mistrzostwach Polski złoty medal, rekord życiowy i oczywiście przyczyniła się do zwycięstwa drużynowego. Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza w klasyfikacji drużynowej zwyciężyło z 42 punktami wyprzedziło o 2 punkty zespół z KS Temu Wrocław i o 17pkt. gospodarza zawodów TKKF Herkules Warszawa. Także trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorek do lat 18 dla Stowarzyszenia Centrum Formy.

Mikołaj Rejdych debiutant w kategorii wagowej do 83 kg wśród juniorów do lat 18 z nowym rekordem życiowym 110 kg zajął piąte miejsce. Po sześcioletniej przerwie w startach udanie wystartował Rafał Zieliński, który w kategorii seniorów w wadze do 66 kg zdobył brązowy medal z wynikiem 142,5 kg. Po zmianie kategorii wagowej z 93 kg na 105 kg złoto po pięknej walce wywalczy Artur Łanucha ubiegłoroczny wicemistrz Polski, z nowym rekordem życiowym 207,5 kg, tyle co jego przeciwnik, ale nasz reprezentant był lżejszy o 4,2 kg od swego rywala. Srebrny medal zawisł na szyi Andrzeja Grzybka, który z wynikiem 210 kg był drugi w kategorii 120 kg. W kategorii weteranów pierwszej grupie (40-49 lat) czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 125 kg zajął Rafał Szendera w kategorii wagowej 74 kg. Do brązu zabrakło naszemu zawodnikowi 5 kg. Mikołaj Kowalik zwyciężył w kategorii 93 kg wśród weteranów (40-49 lat) z wynikiem 152,5 kg. Grzegorz Leski w kategorii wagowej do 83 kg, gdzie był najlżejszym zawodnikiem ważąc tylko 75 kg wywalczył srebrny medal z wynikiem 120 kg a do złota zabrakło jedynie 2,5 kg. W klasyfikacji drużynowej Stowarzyszenie Centrum Formy zajęło wysokie czwarte miejsc a do podium zabrakło jedynie 2 punktów.