Przegląd lutego 2020 w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd lutego 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd lutego 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Dąbrowy Górniczej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Dąbrowie Górniczej? SOR zamknięty przez kilka godzin. Co dokładnie się stało?”?

Przegląd lutego 2020 w Dąbrowie Górniczej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Dąbrowie Górniczej? SOR zamknięty przez kilka godzin. Co dokładnie się stało?

27 lutego 2020 w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zamknięty został na kilka godzin Szpitalny Oddział Ratunkowy i wdrożone zostały procedury związane z podejrzeniem obecności koronawirusa. W Dąbrowie Górniczej rozpowszechniana jest przez mieszkańców informacja, jakoby w mieście pojawiło się zagrożenie koronawirusem. Z naszych ustaleń wynika, że nie jest to prawda, choć sytuacja, jak w całym kraju, jest dynamiczna. Faktem jest natomiast, że w czwartek 27 lutego 2020 roku dwie osoby z ewentualnym podejrzeniem zarażeniem koronawirusem trafiły do ZCO Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej, skąd zostały skierowane do innych szpitali.

📢 Debiuty 2020 Kielce. Zawody kulturystyczne i fitness PZKFiTS IFBB - zdjęcia z weryfikacji

Debiuty kulturystyczne PZKFiTS IFBB 2020. Centrum Kongresowym Targów Kielc, odbywają się w dniach 28.02-1.03.2020 słynne już DEBIUTY - czyli największa Gala Kulturystyki i Fitness Amatorów w Polsce. na miejscy pojawiła się silna ekipa sportowców z woj. śląskiego. W piątek odbyły się weryfikacje - zobacz zdjęcia. Poniżej publikujemy też listę uczestników i program zawodów.

📢 Mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Oto najdroższe mieszkania do kupienia w Dąbrowie Górniczej

Ile kosztują najdroższe mieszkania w Dąbrowie Górniczej? Czy mają wysoki standard wykończenia, świetną lokalizację, olbrzymi metraż? A może są inne przyczyny z których wynikają ceny ich ceny? Czy Dąbrowa Górnicza ma kuszące oferty? Sprawdziliśmy w portalu Gratka.pl i przygotowaliśmy zestawienie najdroższych ofert.

Prasówka luty Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Dąbrowy Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pomysłowość ludzka naprawdę... nie zna granic! Zobaczcie te zdjęcia

Pisuar w miejscu umywalki, balkon bez drzwi, ścieżka rowerowa przecięta barierami, kuchenka gazowa nad pralką czy wspólny kran dla umywali i wanny - to tylko niektóre absurdalne pomysły nadesłane na facebookowy fanpage "Zaufaj mi, jestem Architektem!". Oglądając te zdjęcia dojdziecie do wniosku, że pomysłowość ludzka faktycznie nie ma granic. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Alarm w dąbrowskim szpitalu i zamknięty SOR. Przyczyną miał być koronawirus

W czwartek 27 lutego 2020 roku w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy i wdrożone zostały procedury związane z podejrzeniem obecności koronawirusa u jednej z pacjentek. Okazało się jednak, że procedura uruchomiona została za szybko, co związane było prawdopodobnie z błędnym przepływem informacji.

📢 Nowa linia kolejowa podzieli Dąbrowę Górniczą. "Nie" dla torów w zielonych dzielnicach!

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to jeden ze sztandarowych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Poza budową nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą, zakłada również budowę nowych dróg i torów, które mają skomunikować je z pozostałymi częściami kraju. Problem w tym, że planowane przebiegi nowych linii kolejowych w ogromnej mierze przebiegają przez tereny mieszkalne. Tak jest także w Dąbrowie Górniczej.

📢 Oto najlepsi dentyści w woj. śląskim TOP 20. Tych stomatologów polecają pacjenci!

Czeka Was wizyta u dentysty? Wielu z nas doskonale wie, ile w przypadku bólu zęba znaczy dobry specjalista... Aby pomóc, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych stomatologów w woj. śląskim oparte o opinie zamieszczone na serwisie znanylekarz.pl. Oto TOP 20 dentystów. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Wiedzieliście? Te gwiazdy telewizji pochodzą z woj. śląskiego!

Ślaskie. Oglądając ich na małym ekranie, nie zawsze wiemy, że pochodzą z naszego regionu. To gwiazdy telewizji - prowadzący popularne programy, reżyserujący hitowe serie, słynni prezenterzy telewizyjni czy wreszcie aktorzy wcielający się w główne role w serialach, które biją rekordy popularności. Oto ponad 30 telewizyjnych osobowości, których korzenie wywodzą się ze Śląska, Częstochowy i okolic, Zagłębia czy Podbeskidzia. Jeśli pominęliśmy jakąś słynną osobę, napiszcie w komentarzu! Wcześniej kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Nieznane chemikalia na terenie zakładu w Gołonogu. Policja w akcji

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zapobiegły dalszemu składowaniu odpadów. Na terenie jednej z dąbrowskich firm stróże prawa ujawnili kilkadziesiąt pojemników z nieznanymi płynnymi chemikaliami, składowanymi między innymi na naczepie samochodowej. Trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz osób odpowiedzialnych za ich składowanie.

📢 Miasto zamyka ul. Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej dla ciężarówek. Prosili o to mieszkańcy

W poniedziałek 2 marca 2020 roku zmieni się organizacja ruchu na ul. Strzemieszyckiej. Na odcinku od skrzyżowania z DW 790 do ul. Zakawie wprowadzony będzie zakaz ruchu dla ciężarówek. Pojazdy powyżej 7 ton będą mogły tam jeździć tylko w ściśle określonych przypadkach.

📢 Kupiłeś to mięso w popularnym dyskoncie? Uważaj, stwierdzono salmonellę!

Sieć sklepów Aldi wystosowała komunikat do swoich klientów, ws. mięsa mielonego w którym stwierdzono salmonellę.

📢 Aleja Zagłębia Dąbrowskiego i Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej w remoncie. Jak jechać? FOTO

We wtorek 25 lutego 2020 roku sprawdziliśmy, jak przebiega rozpoczęta dzień wcześniej przebudowa alei Zagłębia Dąbrowskiego oraz fragmentu ul. Tysiąclecia, od strony ul. Piłsudskiego. Trzeba przyznać, że ekipy remontowe działają szybko i sprawnie, a na całej długości alei aż roi się od czerwonych słupków, wytyczających skręty, objazdy i tymczasowe pasy ruchu dla kierowców.

📢 Poznaj MISS STUDNIÓWKI z woj. śląskiego 2020. Te dziewczyny wyglądały zjawiskowo podczas swojego balu maturalnego.

Sezon studniówkowy w regionie chyli się ku końcowi, postanowiliśmy więc przejrzeć zdjęcia z dotychczasowych balów maturalnych i wybrać te, na których dziewczyny prezentują się olśniewająco. Zobaczcie MISS STUDNIÓWKI 2020 z naszego woj. śląskiego. Większość maturzystów świetną zabawę na balu ma już za sobą. Przejrzeliśmy zdjęcia z dotychczasowych studniówek z naszego regionu i wybraliśmy te, na których dziewczyny wyglądają zjawiskowo. By je przejrzeć należy kliknąć w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Wygłodzona krowa w Dąbrowie Górniczej. Właścicielka... była weterynarzem. Zwierzę zostało jej odebrane, teraz trwa zbiórka.

Dąbrowa Górnicza. W sobotę, 22.02.2020, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przeprowadził interwencję. Z jednego z dąbrowskich gospodarstw odebrana została zagłodzona krowa. Jej właścicielka była... emerytowanym weterynarzem. Okazało się, że pani w podeszłym wieku nie była w stanie opiekować się zwierzęciem. Trwa zbiórka pieniędzy m.in. na zapewnienie odpowiedniej pomocy weterynaryjnej.

📢 Najlepsi pediatrzy w woj. śląskim TOP 15. Sprawdź, kogo polecają rodzice!

Szukacie dobrego lekarza pediatry w regionie? Nie wiecie do kogo się udać? Mamy dla Was listę TOP 20 pediatrów w województwie śląskim. Zestawienie oparliśmy o opinie zamieszczone na portalu znanylekarz.pl. By zobaczyć zestawienie należy kliknąć w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Wyburzyli halę DEFUM, wyburzą za chwilę biurowiec, a postawią browar. Zobaczcie zdjęcia

Tereny dawnej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek DEFUM, gdzie powstaje nowe śródmieście Dąbrowy Górniczej, zmieniają swój wygląd. Wyburzona została właśnie jedna z fabrycznych hal, a spółka Fabryka Pełna Życia ogłosiła już przetarg na wyburzenie drugiego niepotrzebnego obiektu.

📢 Dąbrowa Górnicza: policjanci pożegnali swoich trzech kolegów, którzy zakończyli służbę ZDJĘCIA

W Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej policjanci pożegnali rozstających się z mundurem asp. szt. Mariusza Nowakowskiego, asp. szt. Artura Widórskiego oraz asp. szt. Pawła Kiercza.

📢 Skutki wichury w woj. śląskim: brak prądu, zatrzymane pociągi i uszkodzone domy ZDJĘCIA

Wichura w woj. śląskim: Strażacy interweniowali już ponad 400 razy, a wciąż trwa usuwanie skutków wichur i ulew, które przeszły nad województwem śląskim. To głównie połamane drzewa i uszkodzone dachy. Tysiące ludzi jest bez prądu. Koleje Sląskie wstrzymały ruch pociągów z powodu połamanych drzew.

📢 Wypadek na DK86 w Warężynie, w powiecie będzińskim. Zablokowany był jeden pas

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj, 23.02.2020, w Warężynie (powiat będziński) na DK86 w kierunku Katowic. Zablokowany był jeden pas. Na miejscu działają służby. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

📢 Władysław Kosiniak-Kamysz w Dąbrowie Górniczej. Debata o Polsce w Akademii WSB. Co powiedział kandydat na prezydenta Polski?

Debata o Polsce to cykl spotkań prowadzony w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej z kandydatami na prezydenta Polski. Pierwszym z gości był Władysław Kosiniak-Kamysz. Opowiedział o sobie i swoim programie.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie